Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

vše o hře
Odpovědět
Uživatelský avatar
xanavigtr
 
 
Příspěvky: 279
Registrován: 23.6.2014 15:18

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od xanavigtr »

Pavle mi jsme včera měli party, majkl, tramis, kapsic atd a prave jsme se tam no tom bavili. Mohl jsi se taky stavit :) Čas je pouze kvalifikační a dle toho času stojíš na roštu. Do lobby to vybírá lidi dle stejnéneho +- 1/2 SportsmanRatingu. Tramek jel zavod s majklem, i ja jel s tremkem. Uvidime jak se to vyklube az do toho promluví i ten Driverrating, jestli vůbec, ja už potkávám lidi s D.

Toyripper, je to stále Gran Turismo. Já tedy osobně bych řekl že je lépe citit vztah guma/vozovka a rozhodně se brzdí o něco dříve než tomu bylo v GT6, tam to brzdilo na fleku. Tady např na tom Dragon trailu brzdím 220m před zatáčkou s Imprezou která jede ''pouhých'' 190km/h

Např. JardaCZE na FC píše že je to strašně sterilní. No jasně když hraje pořád DIRT,F1 a PCARS. Tam je to zase prozměnu jak na tankodromu a uklouzané jak na ledu :lol: :lol: Jak já říkám, když jedu reálným autem po rovné silnici bez výmolů tak je to sterilní taky ;)

Musím ale souhlasit s Trámkovo tvrzením, že fídbek je prostě slabý stále oproti konkurenci!
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od pavel67 »

Já měl včera nějaký povinnosti - KOMETA HURÁÁÁÁ :D - tímto zdravím teda i Trámka ;)
takže jsem zapínal dost pozdě a žádná party už nebyla.
...každej má něco, já jezdím...
Martinsipy
 
 
Příspěvky: 350
Registrován: 23.3.2012 06:10
PSN ID: GT-Racing.cz_MS
Bydliště: kousek od Hradce Králové

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od Martinsipy »

Dotaz pro zkušené, ty online závody startují pouze v určitý čas?
RC cars 1/10 elektro
Uživatelský avatar
xanavigtr
 
 
Příspěvky: 279
Registrován: 23.6.2014 15:18

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od xanavigtr »

Martine ano,

když je psáno 16:00 tak v 15:45 se můžeš už zaregistrovat a hodí tě to na start. Každý závod (okénko) se v té hodine jede 3x 16:00,16:20,16:40.
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od Trámek »

Já k betě řeknu asi totok: nemám k ničemu výhrady, vše se mě líbí, až na FF, kterej je oproti AC a nebo pCars dost slabej.. schválně jsme včera přepínali hry a je to znát. Nicméně auto cejtit je a u mě na obrubníku docela dost, ale jakmile přijde rovinka, volant ztratí jakejkoliv odpor doprava/doleva(jezdím na T300 RS), ale žít se s tím dá, dneska už jsem si to dokonce užíval naplno v online závodech, kde nejhorší výsledek byl třetí místo, jinak furt bedna. Celkově se fyzika auta chová dost mile, na brzdách to nejde do smyku, nedriftuje to jak třeba v pCars, ale takový GranTurismo prostě vždy bylo a tak překvapenej nejsem. Potvrzuju slova Xanaviho, brzdný body jsou jinde než bejvávalo, musí se brzdit fakt dřív, ale pohoda.

Řazení na startovní rošt dle ratingu: dneska už jsem D a lvl 29 a jezdil jsem jenom se samejma D ale vyrovnaný to teda stále nebylo. Myslím, že si to chce nějakej den sednout až budou mít všichni něco odjeto. Cca prvních 6 ok- skoro vyrovnaný, ale pak už byly velké ztráty... tohle bude myslím dobrý a taky se mě to docela líbí, nebude v závodě snad nějakej škodič. Chce to hlavně jezdit čistě a fakt držet stopu a neprasit a hodnocení leze nahoru, i když člověk nevyhraje.

Co je super, je nová časomíra, krásně jsou vidět odstupy a i ztráty - super!
Menu při jízdě: budíky, pneu, sektory, TCS, no prostě tyhle věci, taky super!

Grafiku hodnotím jako celkově pěkná, krásně se na to na UHD TV kouká.. takže max spokojenost.

Celkově hodnotím 9/10 a ten jeden body chybí fakt za slabší FF, protože v pCars to mám na 75% a je to už posilovna, v AC na 100% a mega super, ale tady na max 2x 10 a je to jak v projektech na 50.

Kdo není vyloženě kritik, hru si určo užije a já osobně koupím ;)


ps: Pavle Kometa.. co to je? kde, co, jak ? nepaňimáju :mrgreen:
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od Redjous75 »

Můžu o klíč ještě požádat nebo už né ?. A hlavně kde ?. Že bych přeci jen zkusil ?. :roll:
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Martinsipy
 
 
Příspěvky: 350
Registrován: 23.3.2012 06:10
PSN ID: GT-Racing.cz_MS
Bydliště: kousek od Hradce Králové

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od Martinsipy »

Pepo v mejlu máš odkaz, kde se přihlásit.
RC cars 1/10 elektro
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od Trámek »

Právě jsme dojezdily a musím změnit názor na FF. Dneska oproti včerejšku byly jiné kombinace auto/trať a moje BMW Z4 GT3 na Nordšlajfu, má FF velkej a musel jsem dokonce na volantu ubrat z 10 na 8, protože to už je fakt posilovna hadr. Bude to asi každý auto na jiný trati jiná odezva, což je vlastně dobrá zpráva.

to Redjous: přihlášení do bety GT Sport
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
xanavigtr
 
 
Příspěvky: 279
Registrován: 23.6.2014 15:18

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od xanavigtr »

Mé hodnocení, spíše pohled na Gran Turismo Sport je v zásadě kladný, já upřímně ani nevím o čem bych měl psát. Hodně věcí jsem řekl už před tím než to vyšlo a teď se většina z toho jen potvrdila.

Například

- Je to zase Gran Turismo
- Zvuky jsou lepší (u nových aut určitě)
- Jízdní model se také zlepšil, něříkám že o moc ale zlepšil. (říkal jsem že to bude mezi Asseto(PS4) a GT6 a to si myslím že tak nějak je.


Ale přeci jen pár věcí na srdci mám ani ne tak ke hře. Jsem samozřejmě odkojen touto sérií a jsem její velký fanda, rozhodně si ale troufnu říci že jsem objektivní. Neumím pochopit proč prakticky všude kam se jdu podívat na názory po Betě, myslím tím českou ''profesionální'' (j)elitu tak je ta hra v zásadě z 85% spíš pomlouvána a pokud se mrknu na zahraniční weby, např. GTPL tak je to řekněme 50/50 spíš 60/40. Jasně jsou věci, které nefungují. Online závody v 50% lagují, nikdo ale neví na 100% proč, může to být jen soušást testu, přetežování servrů a zkoušení co to snese. Počet aut, kdy vám to dá od každé třídy jedno a pak musíte najíždět denně kiláky aby jste dostali další. Je to ale BETA, 80% českých hráčů podle mě vůbec neví co to slovo BETA znamená a co je jejím účelem. Není to Demo a není to ani plná hra. Proč tedy lidé piskují an obsah?? :lol: Všude čtu o srovnání s PCARS a Assetto corsa. Pochopitelně, jde o závodní hry. Jen že Gran Turismo je jiné, odjakživa a vždy bude. Je to jako srovnávat F1 a IndyCar, oboje jsou monoposty a přesto jsou diametrálně odlišné. Tak že Gran Turismo SPORT by se podle mě mělo srovnávat hlavně s Gran Turismo 6 a až v poslední řadě s PCARS. Posun oproti GT6 tu je, je dobrým směrem a věřím že u toho zase skysnem na pár měsíců :)

Každý má svůj názor, repsektuji to ale neuznávám názor od lidí co nic nedokázali mají k tomu plnou hubu keců a pak v každím online závodě s někým kolidujou. Co hůř, BETU např ani nemají

No a na konec mě vytáčí jedna jediná věc. Nechápu proč lidé ''co předem věděli jaké to bude'' a teď to hejtujou všude kam vkročí, se vůbec do testu hlásily. Je tu hromada kluků co opravdu měli zájem si to zkusit a měli peška. Mohlo na ně dojít nebýt těhle hniďopichů a dokonce lidí co mají víc jak jeden kód v mailu. To už vůbec nechápu, co je to za kokota, co se zaregistruje pod 20x profilama a pak má 5 kódu na rozdávání !! - viděl jsme na FB jak to někdo nabízí.


co je tohle za názor: ZDORJ FB - co jsem četl tak GT sport naprostý propadák, jizdní model arkádový, grafika strašná, zvuky stejně hrozné jako v GT6, každé auto se chová hrozně podobně, v zatáčkách jakoby vážilo 3 tuny.. :D takže po takové době se čeká na bullshit

Grafika hrozná? To hraje někdo na černobíle CRT ne? Váha 3 tuny? No musí se prostě brzdit dříve proto že se ta váha přenese, ne 50m před zatáčkou to zadupnout jak byli všici zvyklí. V assettu běžná praxe a nikdo neremcá


Mít názor na základě ''někde jsem četl'' no to je přesně to co říkám - KOKOT !

Ne, ne vůbec nemá smysl někam něco jít číst. V klidu si dám PARTY s váma objektivně si tam pokecám o plusech, mínusech atd. prostě pohoda

Konec hlášení raději už jse se rozjel :lol:
Uživatelský avatar
Hanz.77
  
  
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.3.2012 20:08
PSN ID: GT-Racing-cz_H77
Bydliště: Nurburgring, Le Mans,Monza,Spa,Brno,
Kontaktovat uživatele:

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od Hanz.77 »

Jj takze konecne hodnoceni a rozdelovani jezdcu do zavodu podle kopie iR. To je velice dobry. Jen se bojim aby se komunita udrzela pohromade. Znam to z iR. Tam je nas 30 čechu a na spolecny zavod se ne a ne domluvit. Protoze kazdy zpohodlni a radsi pojede se stejne vykonostnimi jezdci a zavod si uzije kdyz bojuje po celou dobu zavodu. Jen poznatek. ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Paddockforum
RB8 1:24, RB6 1:20, Williams FW13B Renault 1:20,Audi R10 TDI 1:24,Ferrari F310B 1:20,Ferrari F10 1:24,
Poslední dokončeno:
Wolf WR1 F1 - Tamiya 1/12
Rozestavěno:
McLaren MP4/6 - Tamiya 1/12
Uživatelský avatar
xanavigtr
 
 
Příspěvky: 279
Registrován: 23.6.2014 15:18

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od xanavigtr »

To je samozřejmě otázka Hanzi. Naštěstí ten DR a SR systém nijak nebrání aby jsme jezidli pohormadě v klasickém vlastním ONLINE LOBBY. V SPORT režimu se nejspíš neoptkáme, to je jasné ale taky si myslím že to většina lidí spíš jen zkusí ale nebude v tom setrvávat. Ten režim SPORT je ideální pro Majkla proto že ten má svůj cíl a tady mu to může pomoci toho cíle dosáhnout. My obyčejní smrtelníci budeme v Privátní lobby. Pokud tedy k tomu budeme přistupovat stejně jako v GT5 a v GT6 nic se pro nás nemění! V případě že se nesejdem nebo nebude nějaký náš privátní závod tak si odskočíme do SPORT režimu ale moc tomu nevěřím. To ukáže čas.
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od Trámek »

Na to jestli bude po vyjití hry s kým jezdit, mám jasnou odpověď.. ANO - každý den + určitě jednotýdenní(néli dvou když bude někdo ochotný to organizovat) bodovaný závod na webu. Ted je malá účast, ale je to jednoduchý, pCars vyšel vyšel před 2 rokama, takže to už jen málo lidí jezdí, GT6 uplná minulost, Asseto nepovedený online systém, takže KO... jinak lidi střílej, hrajou fotbal, hokej, ale hrajou furt.. žejo závisláci :lol: do rána :lol:

Vyjde GT Sport, zapneš plejko a připojíš se již do vytvořené lobby kamarádama, nebo založíš sám a kámoše pozveš. Určitě bude priorita založit si svojí lobby s kámošema a když fakt nikdo nebude, jdu do sekce sport. Minimálně do vyjití pCars 2, bude o zábavu postaráno, pak nastane opět odliv pár lidí.

beta lagování: umyslně o tom veřejně mlčím a nic jsem nenapsal, je to beta, ale když to Xanavi už teda nakousnul, trošku mě to straší... v každým závodě vždy někdo laguje a nejsem 100% koncentrovaný na jízdu, páč sleduju jak auta lítaj. A když slyším od lidí že mají i ping větší než 300, tak potěž prdel. Tohle byl vždy problém GT, pamatuju jak se i lidi na trati neviděli, lagovali, no snad to nebude, protože v projektech max pohoda a v Assetu taky bez problémů. Ale jak říkám, je to zatím beta....
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od pavel67 »

Když píšeš o tom pingu - kolik tak je "ideál" jestli se to dá vůbec takhle říct ( míň nebo víc...) a kolik to píše Vám? Já měl v těch závodech 116.
https://youtu.be/Bupi6eHvvog?t=55m29s
...každej má něco, já jezdím...
vida
Příspěvky: 3
Registrován: 13.10.2016 11:03
PSN ID: vidacz

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od vida »

pavle ping je samozrejme idealni co nejmensi.. i tech 116 mi prijde dost, ale je otazkou na jake servery to je.. cim nizsi je ping, tim je samozrejme komunikace se serverem rychlejsi.. ovsem nezalezi jenom na tom cisle, ale taky na tom, aby nedochazelo ke ztratovosti pingu.. jinak chlapci diky za postrehy.. uz kdyz oznamili DR a SR tak jsem si rikal, ze to jde spravnym smerem co se tyce online hrani.. mam jenom obavu, aby ti SR nezkazilo to, ze nekdo laguje a ty do nej neumyslne nabouras atp.. samozrejme co se tyce hrani tak je dulezite aby byla privatni online lobby a byla bezproblemova jako je tomu treba u pcars.. u gt6 to byl vzdy porod a jestli na tomhle nezapracuji, tak me osobne to hodne odradi.. tramku co se tyce toho odlivu hracu z pcars2, tak je otazkou co vubec vyjde driv ;-) ja bych osobne vsadil na pcars2 (zari - rijen) a gt sport az pred vanoci.. ale samozrejme bych se rad mylil.. uzivejte si testovani a obcas neco pisnete..
Uživatelský avatar
Majkl
  
  
Příspěvky: 806
Registrován: 22.3.2012 09:11
PSN ID: Magic_Michael_
Bydliště: Střelná Sídliště

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od Majkl »

Přijde mi, že by měli hodně zapracovat na netcode co používají, podle toho co mám odjeto, tak mi to přijde strašně podobný GT5/GT6, a to v tom smyslu, jak se celkově auta na trati "hýbou"

Pingy má většina z nás v rozmezí 100 až 150, a to určitě taky nepřidává na online ježdění.

Upřímně, vidím v tom dobrý potenciál, ale chce to ještě hodně zapracovat. Největší mínus je u mě momentálně FFB, který se od GT6 změnil minimálně.
Uživatelský avatar
xanavigtr
 
 
Příspěvky: 279
Registrován: 23.6.2014 15:18

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od xanavigtr »

Hoši už jste někdo rozklíčoval proč to dává tu káru kterou to dává? Já (i Majkl) jsme opět dostali GT3. Je to tím že odjedem nejvíce kiláků s GT3 v daný den? Nebo že máme nejlepší výsledky v dané třídě? Je tam nějaký klíč? Napádá vás něco? Nějaké Info? N300 a GT4 jsme prostě marní s těma pekáčema :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Majkl
  
  
Příspěvky: 806
Registrován: 22.3.2012 09:11
PSN ID: Magic_Michael_
Bydliště: Střelná Sídliště

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od Majkl »

Snad už zítra dostanu pořádnou káru na N300, s tím SLS AMG v Gr.4 se dá oproti tomu GT-R aspoň trochu bojovat když to člověk dožene rukama a nohama :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od Trámek »

to Vida: datum vydání je ve hvězdách, ale malinko vycházím z tohohle infa i když je to zavádějící a další důvod proč věřím v dřívější vydání, když už vždy u nějaké hry vyjde beta, tak max do 2 měs. vychází plná hra. Dle mě ještě bude veřejná a kdyby to náhodou vyšlo fakt v červnu, bylo by to super, aspoň by byl klid na ježdění do pCars 2 :-)

Ale jako včera opět ty lagy, to už je docela strašák :cry:

Můj ping se pohybuje mezi 97-102 .. skoro stejný jako kluci se mnou v lobby, Majkl, Xanavi, Kapsa, Pavel a Přemek

Moje dnešní auto písnu odpolko, ale jinak GR3, GR3 a N300 a dnes opět GR3
Naposledy upravil(a) Trámek dne 18.4.2017 15:21, celkem upraveno 1 x.
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Poty
Příspěvky: 80
Registrován: 26.11.2013 15:59
PSN ID: petepoty
Bydliště: Puchov-svk

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od Poty »

Myslím že tie autá sú o náhode.Ja sa prihlasujem na môj účet na dvoch konzolách a na každej mi dáva iné autá.Mám teda väčší výber :D . Včera som si dal ten závod na nurbu a bola to teda hruza,jak tam tie autá lietajú.Ja si myslím že sa pripájame na usa-servre,preto taká odozva.
Uživatelský avatar
xanavigtr
 
 
Příspěvky: 279
Registrován: 23.6.2014 15:18

Re: Gran Turismo - Sport ( prolog - PS4 )

Příspěvek od xanavigtr »

Poty včera jsme diskutovali na téma kde jsou servery v Party s klukama. Vše je v rovině spekulací samozřejmě, říci 100% jsou v US nebo v UK atd je asi dost velká střela od boku ale řekněme si fakta a na základě jejich logického vyhodnocení si já myslím že jsou v JPN. Proč? No tak třeba právě proto že když jsem sledoval na YOUTUBE streamy od američanů kteří jak víme mají betu už měsíc, tak jejich pingi se pohybovali na stejných hodnotách jaky ty tady v evropě. (Na GTPL fóru většina lidí píše pingy 60 až 150) to je stejné rozmezí 60 až 150 jako bylo v US. Z toho usuzuji že v US ty servery taky nebudou. Jak ale říkám je to jen asi nejlogištější úvaha na základě dostupných informací.

PING - tady si dovolím říci zase pár poznatků. Jak říká Vida,je samozřejmě nejlepší co nejmenší číslo ale. Má to dvě strany mince. První je pohled IŤáka, programátora atd, prostě každého kdo nějak maká s netem, který řekne to co Vida, že 100(116) je dost. Pak je tu ten druhý pohled hráče, který v zásadě nebude o 100 ani mluvit. Kdysi dávno jsem hrával hru GTR2 a LFS na PC. Je to rok cca 2005 nebo tak něco, rychlost netu bylo v té době něco někde kolem 3000/250 (wifi UPC) to je v dnešních očích hráčů totální ''sračka''. Jezdil jsem s GTčkama ligu, kde nás startovalo okolo 40 na trati a pingy byli od 80 až po 250 naprosto v pořádku. Já měl vždy okolo 190 a žádné lagy prostě nic, normálně plynulá hra. To samé Counter Strike, to zná snad každý tam májí běžní hráči tak v rozmezí 30 až 120 a moc to nidko neřeší, ano v profi lize jo ale tam se hraje na uzavřenéí síti atd. No a asi poslední poznatek je Assetto Corsa. Tam se člověk připojí do lobby na kterou má ping 250 a závod v 14lidech běží zcela plynule. Tak že si myslím že naše pingy v GT SPORT s lagy nijak nesouvysí. Už jsem ale viděl u JardyCZE ping přes 300 a pokud se někdo takový do té lobby připojí a má navíc sílu signálu na té oranžové úrovni, jsem přesvedčen že tu lobby totálně rozebere. Tak tomu nakonec bylo v GTčku vždy, teď máme ale aspoň možnost na někoho ukázat prstem :lol: :lol:
Odpovědět