Assetto Corsa

vše co se týká závodních simulátorů a her
Odpovědět
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od Trámek »

Super zpráva! Je to skvělá hra i tak a teď jestli bude i ten online... paráda ;)
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
ToyRipper
 
 
Příspěvky: 552
Registrován: 15.1.2013 16:36
PSN ID: ToyRipper

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od ToyRipper »

V tydnu to ma vyjit. Tak uvidime jak se jim zadarilo :)
Ze by pristi tyden uz byl cas na nejaky ten zavod v Assettu?
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od Redjous75 »

ToyRipper píše:V tydnu to ma vyjit. Tak uvidime jak se jim zadarilo :)
Ze by pristi tyden uz byl cas na nejaky ten zavod v Assettu?
Kéž by. :D
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Poty
Příspěvky: 80
Registrován: 26.11.2013 15:59
PSN ID: petepoty
Bydliště: Puchov-svk

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od Poty »

Uživatelský avatar
ToyRipper
 
 
Příspěvky: 552
Registrován: 15.1.2013 16:36
PSN ID: ToyRipper

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od ToyRipper »

Update venku a prej s online lobby! Tek sup sup testnout!
Nemam volant :roll: .... peklo!
venoid_CZ
Příspěvky: 9
Registrován: 4.12.2013 11:45
PSN ID: venoid_CZ

A je to...1.5GB radosti

Příspěvek od venoid_CZ »

Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od Trámek »

Update stažené a změn je tam teda dost... privátní lobby tam teda je, ale mě nejde vytvořit. Nastavení funguje, je to celkově dobré, až teda na výběr aut, nejde rovnou navolit celá třída, musí se auta vybrat pouze dle abecedy, ale s tím se dá žít. Vše nastavím a když kliknu vytvořit, napíše mě to error. Koukal jsem na net jestli jsem lama :lol: ale nejsem jediný, kdo má tento problém, tak to asi budou muset kucí doupravit.

Jinak asi nejlepší co je new, je dost podrobné nastavení výhledu z kokpitu, fakt pecka. Každý si nastaví výhled dle sebe a to určitě uvítá dost hráčů... podobně tomu bylo v projektech, na klávesnici i na trati, což zde jde taky i bez klávesnice.. super!
Jo a zvuky v Assettu oproti betě GTS.. teda nechci kritizovat, ale to je kurwa rozdíl a v PD by s tím měli něco udělat ;)

edit: tak prý příprava serverů a již se na tom maká ;)
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od Redjous75 »

Jj. Dnes večer budu testovat. Docela se těším.
Jinak Toy. Nechci tě strašit, ale můj volant byl po třech opravách z Polska tak rozesranej že je tam znova a už jen čekám na nový nebo vyplácení peněz. Každopádně mám od Kytlice nový už druhý a ten po 3 měsících při kalibraci tak na ložiscích kňučí že to vypadá že se něco na tom středu pěkně vysere. Bohužel G29 je totální čínská hračka za pár peněz ve výrobě a za draho prodávaná v cz. Bohužel bez CZ zastoupení a Polsko to je banda kreténů. Takže sice občas kroutim ale volant stojí za houbelec. Smutný že musím mít dva abych mohl hrát když se jeden rozjebe. Příště asi půjdu do nějakého Trhrustmastra. Možná si nepomůžu ale alespoň bude mít cz servis pokud se nepletu. No nic jen taková vsuvka.
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od Trámek »

Privátní lobby již funguje :!:

Taky budeme Pepo dnes jezdit, tak se když tak přidej k nám, a někdo další klído taky.. dáme nějaký test race :-)
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od Trámek »

Kdo nezakoupil v první vlně ve slevě Assetto Corsa - DLC Season Pass tak tady je druhá vlna ;)

A kdo dnes chce zajezdit, budeme jezdit v on-line lobby..
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
xanavigtr
 
 
Příspěvky: 279
Registrován: 23.6.2014 15:18

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od xanavigtr »

Trámis tak jsem včera koukal na ten Pavlův stream. Vyšel update kde je privátní lobby že? Vy jste ale jezdili public zda se nepletu, proč? Nejsou lidi? Tady vidím hned první rozdíl mezi závodní hrou (není to jen Assetto) a Gran Turismem obecně. Jen když kouknu v GTS na tabulky tak tam je více lidí, než lidí kteří zapnou Assetto Corsa v týdnu. V každém druhém závodě v GTS potkám čecha/slováka. V Assettu potkám max tebe, Roberta a pak možná někoho koho ukecáš ať si jde zajezdit a to ještě jednou/dvakrát/třikrát za týden :lol: Téhle hře ujel vlak, i kdyby daly celý Seasson Pass zadarmo tak to už ke hře nikoho nepřitáhne.

Je to škoda, je to dobrá hra (fyzika) ale pokud někdo pomlouvá GTS BETA což je defakto demo, že tam nic není, málo aut tratí atd tak musí logicky nadávat i na Assetto Corsa což je plná hra. 10 okruhů a hratelná třída jen s GT3 auty. To je brutálně slabý obsah na hru které se stavěla do role krále!
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od pavel67 »

Michale ta Public lobby byla vlastně omylem. Jirka to tam ladil a zapomněl tam dát privátní lobby. Na druhou stranu nebylo to vůbec na škodu lidi navíc v lobby.
...každej má něco, já jezdím...
Uživatelský avatar
xanavigtr
 
 
Příspěvky: 279
Registrován: 23.6.2014 15:18

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od xanavigtr »

pavel67 píše:Michale ta Public lobby byla vlastně omylem. Jirka to tam ladil a zapomněl tam dát privátní lobby. Na druhou stranu nebylo to vůbec na škodu lidi navíc v lobby.

ahá tak že někdo to posral když to tvořil, hm hm njn :lol: :lol: :lol: Na škodu nejsou pokud nepočká kolo a pak tě do vracáku nesundá že ? Já to řeknu takhle, počkám na GTS a PCARS2, pokud se ani jedno zde na GT-Racingu nechytne, tím myslím aspoň 12 lidí pravidelně v každém závodě pověsím to ňejspíš na hřbíček a poohlédnu/popřemýšlím se po PC sestavě a případně Iracingu. Ono totiž od doby co se zde ukončilo GT6 a Risky nám defakto sebral GTarénu a zamknul jí do kumbálku pod alibi, že jí prodal to stojí pěkně za hovno!! Project Cars se tu sice občas nějak pořádá ale zastoupení je spíš na úrovni jak se slezem na pivo a to to ještě musí zorganizovat Toyripper a Assetto si myslím se vůbec neuzkuteční/nechytne. Nevím jako by lidi které znám přešla chuť jezdit.

Jsou tu sice minimálně tři weby kde se něco jezdí, ale na jaké úrovni a jak.
Uživatelský avatar
Hanz.77
  
  
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.3.2012 20:08
PSN ID: GT-Racing-cz_H77
Bydliště: Nurburgring, Le Mans,Monza,Spa,Brno,
Kontaktovat uživatele:

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od Hanz.77 »

Počítej ale s tím že si sice na iRacing.com kvalitně zajezdíš (30jezdců v lobby kdykoliv) ale už nám zdražili takže pokud nemáš vyjeté sezony za které dostaneš max.10 USD za jednu (4 sezóny do roka). Tak pokud chytíš černý pátek tak je to 80 USD na rok za členství. Pokud máš odjeto a našetříš za rok tak pak jen 40 USD. Bez černého pátku a slev 100 USD na rok jenom členství. Rádi tě samozřejmě přivítáme ale počítej s tím že ani na iRacing není česká a slovenská komunita nějak spojena. Pokusy o založení vlastního šampionátu už byli nesčetně krát a stejně to právě skončí u pohodlnosti lidí v systému iRacing. Každej si radši odjede závod kdy se to hodí jemu protože není omezen počtem jezdců v lobby těch je kazdou hodinu dost a tak proč čekat třeba na neděli v 20.00 hod když to zrovna bude mít ten a ten jiný program. A upřímně radši pojedu bodovaný závod který se mi započte jak do SR tak IR než něco kde se sejdeme v šesti a hodinu se pojíždime. (Privátní lobby nemá totiž vliv na iR ani SR a logicky se nezapočítáva ani do počtu povinně odježděných závodů). Ale jak říkám tím že přejdeš na iRacing tak pak už pěkně zpohodlníš.
Můj názor.
Paddockforum
RB8 1:24, RB6 1:20, Williams FW13B Renault 1:20,Audi R10 TDI 1:24,Ferrari F310B 1:20,Ferrari F10 1:24,
Poslední dokončeno:
Wolf WR1 F1 - Tamiya 1/12
Rozestavěno:
McLaren MP4/6 - Tamiya 1/12
Uživatelský avatar
xanavigtr
 
 
Příspěvky: 279
Registrován: 23.6.2014 15:18

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od xanavigtr »

Pozor Hanzi, tady jsme se nepochopily. A asi vlastně mě nepochopil nikdo. :D Uvedu to na pravou míru.

Já už jezdím jen ze dvou důvodů -

Prvním tím halvním je že mohu jezdit s váma, tedy s lidma které znám, s kterýma se znám osobně, stýkáme se pravidelně atd.. Vím tedy co od koho čekat na trati, v čatu, nebo při pokecu osobně, jak si na té trati stojíme, kdo to umí kdo o něco méně atd. Je to prostě jako nedělní oběd u babičky kde se sejde celá rodinka. To je to co mě naplňuje. Proto jsem nikdy nejezdil nikde jinde než jen na GT aréně, kde jsem se podílel na jejím chodu a vývoji a před tím chvilku zde na GT-Racingu ještě za dob GT Prologue 5. Nebyl v tom žádný jiný důvod, nepotřebuji si honit ego jinde nebo jak naopak například tvrdil Derek že se bojím jít jinam že mě tam někdo porazí. To mě je fakt buřt.

Druhý důvod je ten že si chci za závodit, porvat se o pozici na trati, jakoukoliv. A to jde pouze tam kde je nějaký RATING systém. iRacing ho má řekl bych na nejlepší úrovni, tak že Pole Position neznamená pohodový závod a výhru, jedna chyba a můžeš skončit poslední. Teď s tím přišlo Gran Turismo, kde to kupodivu funguje skvěle také. Mám k GTčku logicky vztah proto že na té hře jsem vyrostl a dala mi asi nejvíc. To podlě mě platí u většiny z vás tady.

Tak že bych byl samozřejmě strašně rád, když by GT Sport zde našlo místo a opravdu se zase jezdilo, namísto toho pořád jen se na něco vymlouvat a řešit kraviny tipu, tamhle ten strom bliká, tohle zní jak vysavač atd. Ta hra se musí v první řadě skvěle hrát a mít slušnou základnu hráčů. Na každé hře najdu špínu když budu chtít.

Tak že uvidíme jak to dopadne.

Jo a EDIT: prachy neřeším, dát 3000-, na rok je jako koupit dvě hry pro PS4 které za týden dohraju :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od Trámek »

Xanavi, já včera zapnul PS4 poprvé od minulé neděle a šel si původně zahrát, no zahrát, nakouknout do GT Sport, ale po zapnutí vyskočilo to update cca 15GB a k tomu zpráva od Roberta, jestli dáme Assetto. Tak jsem obepsal pár lidí, omluvil se Vida, že je na pívu, to je jasná volba a beru to, ale ostatní nic, ale hlavně ruku na srdce, kdo tu hru vlastně má??? Skoro už nikdo, takže proto malá účast. Privat lobby.. ano chtěl jsem založit privat ale omylem dal publik, která se nakonec jevila jako lepší řešení, než jezdit jen ve třech(já+Pavel a Robert), tak jsme to už neměnil. No k jezdcům...lobby byla včera plná do každé závodu, takže 16, což bylo super, některej závod blbej, jinej super.. já třeba 2x vyhrál a jednou 4tej, takže spokojenost, ale hlavně.. do půlnoci zábava a o to šlo ;)

V GT betě si nedáme ani toto, pCars nehraje už vůbec nikdo, takže nemá cenu Assetto uplně odsuzovat, protože zvuky a fyzika jsou úplně na jiné úrovni než GT Sport a tak třeba já, tu hru zapínám rád.
(mimochodem zpráva pro tebe, no stejně mě zas pošleš někam, ale neva :-D už mě chybí asi jen posledních 5-6 TT a drifty).
GTS má větší základnu, takže jasně že tam narazíme na víc čechů, ale pokud bude lagovat lobby a budou tam auta skákat jak pingpomkáče během závodu, bude to propadák(viz beta) a uspokojí to fakt jen tvrdé jádro GT a třeba já klidně půjdu do pCars 2, protože u PC1 jsem vydržel 2 roky a kvalitně si zajezdil. Assetto je takový divný a GT zatím nemá moc cenu hodnotit, když je to beta a ani nevíme kdy vyjde full.

Hanzi: tak a jdeme na tebe :-D .. ty tu furt propaguješ/vyzdvyhuješ iracing, ale.. tady jsme na konzoly PS4 a bavíme o private lobby vyloženě s kamarádama. Pokud si chceš zajezdit jako ty z neználkama, tak jsou lidi všude kam vlezu, Assetto, pCars i ta beta GT Sport.. vlastně všude full lobby v jaké kategorie chceš, takže sory, tohle nejde srovnávat, ale na PS4 to žije 24/7, jen trošku jiným způsobem a kdykoli ve ve dne a i v noci, né jen třeba v neděli večer ve 20:00 jeden závod týdně, jak v iR... neber to doslovně.

To samé volant a ten tvůj Fanatec. NEMYSLÍM TO VŮČI TOBĚ ŠPATNĚ, ale třeba já mám Thrustmaster T300 RS a vlastně už druhej, první neodešel, ale po roce a půl kroutění, jsem ho prodal, aby byl prodej se zárukou a koupil druhej, novej, kvůli záruce a šlape taky jako hodinky. Je to prostě kus od kusu a jeden se nepovede, druhej naopak šlape. Jsi tu zástupce Fanatecu jako jediný, věřím a nepochybuju že je kvalitně lepší jak Thrust a nebo Logi, ale zase 40 táců, to mám 6x Thrustů, když se to tak veme :-D a kvalita jízda přijatelná.
Ty lepíš modely, nemá se ti ani jak rozbít, jako my když jezdíme třeba 6 hodin denně... jééé to zní krutě, neuraž se, nemyslím to zle, ale rejpnout jsem si musel :-D :-D :-D

No nic, konec tapetování... jedno je jisté, koupím i GT Sport a zajezdím cokoliv, kde se sejdeme v hojném počtu. Myslím že v GT Sport bude účast uspokojivá, už jenom z toho důvodu, že je tam setup fakt pro uplné amatéry a tak ti co neradi ladí, tuhle hru uvítají. Sednou, daj gumy, nastavěj převodovku a jedou, což v pCars a Assettu není tak jednoduché a proto to některé lidi odradilo.. hlavně teda Assetto....... ende :mrgreen:
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
xanavigtr
 
 
Příspěvky: 279
Registrován: 23.6.2014 15:18

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od xanavigtr »

No vidíš, tak ty nakonec budeš v TOP50 s platinkou :lol:

Hele dnes jsem si dal cca 5 hodinek v Assettu. Souhlasím že fyzika je TOP. Taky si ale myslím že by si každý měl v mozku zmáčknout CTRL ALT DELETE a pak si dvě hodiny zajezdit Asseto a pak dvě hodiny GT SPORT. Proč to říkám? No proto že předsudky, zvyky a nějaké starší zkušensti jsou fakt silně ovlivňující. Jasně každá hra je trošku jiná o tom žádná. Já ale musím uznat, že GT SPORT je assettu poměrně dost blízko. Většina lidí má v hlavě zafixováno ASSETTO vs GT6 ale to je prostě omyl. GT SPORT 90% lidí při prvních hodinách přijde stejné jako GT6, a na základě toho to přestali hrát se slovy '''vždyť je to tosamé'' ale to tak prostě není. Stejně jako v AC je v GTS cítit váha auta, grip pneumatik a funkčknost podvozku. To se ve srovnání s GT6 dost posunulo. A víš co, vzpoměň si na mě až vyjde PCARS 2, hodně lidí totiž bude nějakou dobu tvrdit že je to stejné jako PCARS 1. Nevím, možná to prostě lidi jen nejsou schopni rozezant/cítit. Ty negativní názory totiž přicházejí spíš od jezdců typu KROUŽIČ/HLÍDAČ CHVOSTU atd, proto že většina kluků co mají výsledky a jezdí špičku tak negativní nejsou a te rozdíl/posun tam prostě cítí.
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od Trámek »

Upřímně? Myslím si že platinku v AC nedám. Asi nezajedu tu Alfu 4C na Nürburgringu a to Porsche na Nurbu GP. S tou alfou ztrácím přes 15sec. a pokud tam nestrávím snad celej měsíc kroužení, jsem v pasti :lol:

GT Sport a GT6 jsou úplně dvě rozdílné hry a kdo říká že je to stejné, tak jeho názor vůbec nechápu. GT Sport se posunulo a né, že né. Fyzika a FF jednoznačně lepší, grafika to je úplně nebe a dudy, časomíra super, akorát ty zvuky no, mě se to nelíbí vůbec, snad jen u dvou aut, protože když si pustím AC, nebo PC, tak to je kurva rozdíl! Ale co už, to člověk časem vstřebá a nebo to třeba ještě vyladěj. Se zas budu opakovat, ale bojím se o lagy. 4 hodiny online v Assettu a ani jeden lag, v GT skoro furt. Dneska jdu zajezdit GT, tak uvidím jak se to posunulo. Ale jak jsi psal, kolik lidí hraje GT, tak z mých 28ti přátel co to na začátku hrálo, si tam poslední dobou akorát ty a Pavel, u mě to přestali hrát skoro všichni, včetně mě. A to nemyslím po posledním update, kde musíš zajet Q čas každý den(info mě dal Pavel). Já teda proto, že jsou tam fakt jen ty tři tratě a mám Assetto, tak ted spíš volím Assetto a čekám na full GT.

A k tomu co píšou na jiných webech? Já to nečtu, seru na jejich názory, mám svůj a to mě stačí. Chvíly jsem četl názory lidí na konzolistovi, ale to jsou fakt jen sračky, takže už to taky nečtu.

A kolik lidí bude pravidelně hrát GT full? Jednoduchý počty, 16 lidí na závod určo, protože jak jste to tady doplnily vy aktivní z GT Arény a partička od Jirky Soba, tak když to někdo vypíše, myslím, že se i na všechny místo do lobby nedostane.. toť můj názor ;)
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
Hanz.77
  
  
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.3.2012 20:08
PSN ID: GT-Racing-cz_H77
Bydliště: Nurburgring, Le Mans,Monza,Spa,Brno,
Kontaktovat uživatele:

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od Hanz.77 »

Děkuju Trámis, tohle jsi napsal hezky. A máš pravdu. ;)
Paddockforum
RB8 1:24, RB6 1:20, Williams FW13B Renault 1:20,Audi R10 TDI 1:24,Ferrari F310B 1:20,Ferrari F10 1:24,
Poslední dokončeno:
Wolf WR1 F1 - Tamiya 1/12
Rozestavěno:
McLaren MP4/6 - Tamiya 1/12
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Assetto Corsa

Příspěvek od Trámek »

Ale no tak Hanzi, nechej toho :lol: Rychle kup od Martina toho stejšna, co sis zabukoval a hurá s námi na trať :lol:

Hanz.77 píše:Děkuju Trámis, tohle jsi napsal hezky. A máš pravdu. ;)
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Odpovědět