Častá závada na volantu Logitech G27

debata o všem možném
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od osiwaru »

Nestálo by za hřích vlítnout do dílny a zkusit vyrobit nějaké nové, robustnější šasi pro volant. G25-27 jsem sice neviděl nikdy rozmontovaný, ale nahradit ten plastový obal by neměl být problém, pro šikovného kutila nebo zámečníka. Základem by mohla být 10mm plotna.
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od pavel67 »

Už se na tom pracuje... zatím jen na provizorním opatření pro případnou nedělní účast.
...každej má něco, já jezdím...
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od markoduno »

Pavlík je kluk šikovný a slíbil, že dá po opravě podrobné info i s fotodokumentací. ;)
Gibsn
Příspěvky: 10
Registrován: 5.7.2013 02:50
PSN ID: Gibsn

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od Gibsn »

Dobrý den piloti

jako prvni bych chel podekovat panum kteri mi pomohli v opravou G25tky, jsou to Redjous, Martinsipy, Markoduno, snad sem na nikoho nezapomnel, jestli ano, moc se jim omlouvam. Moc dekuji za momoc!!!!

Pricina zavady bylo praskle ulozeni hlavniho loziska a povolene sroubky na kalibracnim venecku.



praskly volant byl opraven tak, ze sem nozem odrezal plastove zebrovani az na valcovy profil. Povrch sem zdrsnim nozem + sem cely profil potreboval nejak semknout aby se prasklina dal nerozsirovala a lozisko nevypadavalo a bylo pevne ulozene, k tomu mi pomohla sroubovaci ocelova sverka na hadice ktera je k mani v kazdem zelezarstvi za cca 20Kc, tu jsem take zdrsnil a na povrch sem nanesl lepidlo na lepeni plastu (zbylo mi z lepeni ochranjch lemu na skodovku), je tomo tak mesic a porad to drzi jeko bejk.

Kdyz se vam volant nezkalibrovava jak ma, nebo pri projeti zatacky se vam nevrati zpet do neutralni pozice, z pravidla za to muze opticky snimac, ktery slouzi ke kalibraci volantu. Tam staci pouze pevne dotahnout ctyri krizove sroubky, podrobny navod je na youtube.



oprava kalibrace G25 opticka cidla upevneni

voala, volant je opraven, muze se dal na nem prohanet po okruhu, kdyby nekomu preci jen uplne umrel, Logitech udelal redesign volantu G27 a dal ho bude do budoucna podporovat.

S pratelskym pozdravem Gibsn
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od pavel67 »

shání někdo volant ???

G27
...každej má něco, já jezdím...
Uživatelský avatar
Fjanta
Příspěvky: 3
Registrován: 26.5.2014 21:33
PSN ID: FjantaSala

Re: Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od Fjanta »

Ahoj vespolek.
Mám problém s pedály u27.Brzdový začal sám břibrždovat,čistil jsem to je to tak 14 dni.
Už kvůli zmíněnému problému.
Chci se zeptat jestli by ten brzdový pedál šel prohodit se spojkovým.
Nebo je tam rozdíl v těch potenciometrech.A jestli ne tak neměl by někdo z Vás nějaké řešení.
Mimo koupi nového. ;)
Předem dík Franta
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Re: Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od markoduno »

Všechny 3 potenciometry jsou identické. Klidně to prohoď. Pokud vyměníš pouze potenciometr, tak je to ok, ale pokud budeš měnit celý pedál, tak vymeň i pružiny
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Re: Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od markoduno »

Dnes jsem měl docela dlouhou internetovou komunikaci s odborníkem přes elektronické součástky. Snažil jsem se mu popsat problém potenciometrů v pedálech od G25 / G27.Podal jsem mu co nejpodrobnější informace o potenciometru včetně internetové adresy, kde jej kdysi prodávali.
Chvíli to sice trvalo, ale nakonec nám náš potenciometr našel. Prý je stejný, akorát středová osa je dlouhá. Musela by se zkrátit (pilkou na železo) a zbrousit do tvaru půlválce (obyč.pilníkem či malou bruskou) a pak by to mělo být ok.
Jeden si jeden objednám a vyzkouším. Pokud to bude ok, dám vědět, kde koupit. Popřípadě bych je nakoupil, upravil a předal na lance. ;)
Uživatelský avatar
Hanz.77
  
  
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.3.2012 20:08
PSN ID: GT-Racing-cz_H77
Bydliště: Nurburgring, Le Mans,Monza,Spa,Brno,
Kontaktovat uživatele:

Re: Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od Hanz.77 »

Fjanta píše:Ahoj vespolek.
Mám problém s pedály u27.Brzdový začal sám břibrždovat,čistil jsem to je to tak 14 dni.
Už kvůli zmíněnému problému.
Chci se zeptat jestli by ten brzdový pedál šel prohodit se spojkovým.
Nebo je tam rozdíl v těch potenciometrech.A jestli ne tak neměl by někdo z Vás nějaké řešení.
Mimo koupi nového. ;)
Předem dík Franta
Já kdysi měnil celej pedál za spojkovej i s pružinama. Sice tě první tři závody berou křeče než tu pružinu prošlápneš ale ona se nakonec podá. :lol: ;)
Paddockforum
RB8 1:24, RB6 1:20, Williams FW13B Renault 1:20,Audi R10 TDI 1:24,Ferrari F310B 1:20,Ferrari F10 1:24,
Poslední dokončeno:
Wolf WR1 F1 - Tamiya 1/12
Rozestavěno:
McLaren MP4/6 - Tamiya 1/12
Odpovědět