Častá závada na volantu Logitech G27

debata o všem možném
Martinsipy
 
 
Příspěvky: 350
Registrován: 23.3.2012 06:10
PSN ID: GT-Racing.cz_MS
Bydliště: kousek od Hradce Králové

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od Martinsipy »

Ahoj kamarádi piloti! Chci tady upozornit na závadu, která se často projevuje na volantu Logitech G27, konkrétně už se řešila co vím, na třech kusech.
Závada se projevuje tak, že se volant "rozkalibruje" po projetí přez obrubník, krajnici, po trávě nebo písečku - prostě když v zatáčce zavibruje - po návratu na rovinku zůstává "v rejdu". Při delším závodě jsem měl volant na rovném úseku pootočený postupně třeba až o 90stupňů, u mě to dokonce došlo tak daleko, že se vůbec nedokázal ani zkalibrovat po připojení ke konzoli. Několikrát jsem ho rozebral (nemám záruku, koupil jsem použitý), ale na nic jsem nepřišel, tak zkončil na čas v krabici a na řadu se dostal náhradník. Naštěstí mi to nedalo a nakonec jsem příčinu odhalil, v podstatě se jedná o banální závadu - povolené šroubky držáku "optického snímače otáček" volantu, (kdo měl kdysi rozebranou myš k pc s kuličkou uvnitř, je to stejný mechanismus: červená dioda svítící skrz "loukoťové" kolo na snímač). Háček je v tom, že je vše ukryto pod plastovým víčkem na levém? motoru volantu, které jde navíc špatně sundat. Potom už stačí jen dva šroubky řádně dotáhnout (Markoduno to pro sichr pojistil zakápnutím šroubků vteřiňákem a má klid, já jsem to neudělal, ale závada se mi zatím neopakovala) a je hotovo.
Kdyby tady měl někdo další stejný problém, klidně ho navedu, poradím (zavolejte 608/777786 nebo pište na Martin.sicha@seznam.cz), kdyby si na to netroufl, tak poslat, dám do pořádku. Ještě upozorním!!! Při nesčetném rozebírání volantu, než jsem našel příčinu, jsem si sám způsobil další závadu - po odšroubování 6ti šroubů na středu volantu mi jednou "žuchnul" věnec dřív než jsem stihl odpojit přívodní káblíky k tlačítkům na volantu a celá jedna řada včetně pádla přestala fungovat!!! Naštěstí to spravilo naletování dvou "bajpásů" na destičce pod věncem a G27 zas šlape jak má, ufff. :-)
RC cars 1/10 elektro
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Častá závada na LOGITECHu G27

Příspěvek od markoduno »

přesně tak. Je dobře, že Martin zde zavedl vlákno, které se bude týkat závat a problémů. Jen poopravím, že jsem ty šroubky nezakápl vteřinovým lepidlem, ale těsnící hmotou LOCTIDE. Ta utěsní šroubek v závitu. Vteřinové lepidlo by rozleptalo plast a hlavně malinkatou destičku s elektronikou, která zajišťuje kalibraci.
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Častá závada na LOGITECHu G27

Příspěvek od markoduno »

nejedná se o častou závadu, ale potkat vás to může. Tedy ty, co mají playseat v garáži, jako já.
Upgradoval jsem playseat a musel jsem odmontovat veškeré komponenty. Když jsem ho před chvílí chtěl dát do kupy, tak jsem zjistil, že mi nějaká za..aná myš rozkousala kabel od pedálů a to tak, že mi tam zůstal komplet pouze jeden drátek z pěti :evil:
A to mám doma kočku!!!! :roll:
No nic. Zítra to mikropájkou a zafukovačkou snad opravím.
Jak to říkal ten šmoula Mrzout?: Nemám rád myši :D
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od markoduno »

kdyby jste někdo narazil na vadný G25 za slušnou cenu, dejte prosím vědět. Díky
Uživatelský avatar
Hanz.77
  
  
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.3.2012 20:08
PSN ID: GT-Racing-cz_H77
Bydliště: Nurburgring, Le Mans,Monza,Spa,Brno,
Kontaktovat uživatele:

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od Hanz.77 »

Tak Kuba na nějakou dobu dojezdil. G25 se mu chroupla takovým způsobem že i když ji zkalibruje tak se hned přetočí na plnou pravou stranu. Vytáhne to z USB a zkalibruje to znova a okamžitě se to stočí na plnou levou. Takže asi konec G25 tak Marku když by ten volant nedal Martinsipy dohromady tak u nás budeš mít spoustu náhradních dílů a Kuba si bude muset našetřit na novej volant. Mě už totiž celý to jeho vybaveníčko stálo dost! 8-)
Paddockforum
RB8 1:24, RB6 1:20, Williams FW13B Renault 1:20,Audi R10 TDI 1:24,Ferrari F310B 1:20,Ferrari F10 1:24,
Poslední dokončeno:
Wolf WR1 F1 - Tamiya 1/12
Rozestavěno:
McLaren MP4/6 - Tamiya 1/12
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od markoduno »

tak to mě mrzí. Ale Martin je šikovnej a věřím, že si s tím poradí.

Mě zase odcházejí pedály u G27 od Redjouse. Klasika.....potenciometry. :roll:
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od speedy »

Ale no tak pánovééé, to s tým kolečkem nesmíte tolik točit :!: !!! Na pedály nedupat silou mastodontů :!: !!! ...se pak nedivte, že nic nevydrží, dyk je to šecko z chiny :twisted:

Na to se musí jako na partnerku - pěkně zlehounka, každé ráno se s volantem pomazlit, pedály pofoukat, večer po skončení závodů vyfoukat prach a všechno pak zabalit nejlépe do švédské deky z mikrovlákna :mrgreen:

Mařeno, jestli chceš tak si vem poťák z mé G27. Spojka je v GT5 stejně jen jako dekorace a ten potenťák je nevyužitý. Originál stejně neseženeš :(
Uživatelský avatar
Hanz.77
  
  
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.3.2012 20:08
PSN ID: GT-Racing-cz_H77
Bydliště: Nurburgring, Le Mans,Monza,Spa,Brno,
Kontaktovat uživatele:

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od Hanz.77 »

speedy píše:Ale no tak pánovééé, to s tým kolečkem nesmíte tolik točit :!: !!! Na pedály nedupat silou mastodontů :!: !!! ...se pak nedivte, že nic nevydrží, dyk je to šecko z chiny :twisted:

Na to se musí jako na partnerku - pěkně zlehounka, každé ráno se s volantem pomazlit, pedály pofoukat, večer po skončení závodů vyfoukat prach a všechno pak zabalit nejlépe do švédské deky z mikrovlákna :mrgreen:

Hmm tak tohle vysvětluj 15 letýmu klukovi kterej dře Nurb až prdnul i svár u vodící tyče playseatu! Pak následně odešel logicky i volant ! Tak to už bylo i na mě dost! Ted si šetří na benzin abych mu to mohl vzít k Marťasovi.
Paddockforum
RB8 1:24, RB6 1:20, Williams FW13B Renault 1:20,Audi R10 TDI 1:24,Ferrari F310B 1:20,Ferrari F10 1:24,
Poslední dokončeno:
Wolf WR1 F1 - Tamiya 1/12
Rozestavěno:
McLaren MP4/6 - Tamiya 1/12
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od Redjous75 »

To Speedy : ....s tím prachem a švédskou dekou narážíš jako na koho ????????. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od speedy »

Redjous75 píše:To Speedy : ....s tím prachem a švédskou dekou narážíš jako na koho ????????. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

to jsem totiž takhle jednou byl na návštěvě v Pardubkách a tam jsem viděl nevídané !! Black beauty zabalená v dece jako miminko. Chyběl jen dudlík nacpaný do BD mechaniky :mrgreen:
Ale je fakt, že máš doma asi jako jediný poslední funkční kus vířiče prachu ze serie "hezkých" PS3 :o

edit: no a samozřejmě nesmíme zapomenout na nádhernou lesklou krabičku dělající malé zázraky, která jakožto pěkný designový kousek neodmyslitelně patří k nábytku v pokojíku u Pavlů67 doma 8-)
BtW; jen si nejsem jistý, jestli opravdu píšeme o PS3fat, stejný popis pasuje i na pavlovu domácí vinotéku, kde se trvale chladí příruční tekuté švestky :o
Naposledy upravil(a) speedy dne 7.1.2013 21:00, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od speedy »

Redjous75 píše:....Video Lan5 je už přes rok rozpracované u mě v PC , video z LAN6 je zatím úplně nezpracované . No nedávno jsem se na to koukal a musím říct že možná stačí pár úprav, nějakej ten střih možná bych mohl obě LANKY spojit do jednoho filmu. Jenže........ už se vymlouvám moc dlouho a né a né se k tomu dokopat. Tak že bych video nadělil GT-R týmu k ježíškovi ??? :lol: :lol: :lol: :D...........já osobně se těším :) :D

...........a video z NURB24H OFFLINE + losování/předání cen výhercům je už také téměř před dokončením, třeba by se dalo taky nějak doplnit k těm dvěma předchozím už teda jakože hotovým videím :twisted: :twisted: :twisted:
....další OFFLINE Kytlice a LAN7 se blíží 8-) :twisted:
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od pavel67 »

speedy píše:Ale je fakt, že máš doma asi jako jediný poslední funkční kus vířiče prachu ze serie "hezkých" PS3 :o


Tak bacha!!! U mě doma taky funguje ještě jedna nádherná lesklá krabička dělající malé zázraky... ;)
...každej má něco, já jezdím...
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

Obecná diskuze

Příspěvek od pavel67 »

http://www.youtube.com/watch?v=ml9L7NB6jVk&lr=1

Tady je návod jak se dostat k problémovému prvku na pedálech G25/G27, jenž způsobuje přibržďování během jízdy.

Jen bych to trochu poupravil a pozmněnil postup oproti uvedenému instruktážnímu videu:

1 - odšroubova imbusovým klíčem plošku pouze z problémového pedálu
2 - já pak pokládám (otočené) pedály do např. krabice od bot a následuje odstranění VŠECH šroubků.
3 - zvednout dno a dostávám se k pedálům, které jsou uloženy vlastně v horním krytu. Stačí už jen vyjmout problémový pedál a pak už jen buď silně vyfoukat (klidně pusou, ale nenaprskat...) nebo použít jemný štěteček na vyčištění potenciometru od prachu.
4 - opatrně pak při ukládání všeho zpět!!! Na drátky jsou v žebrování plastu udělané výlisky, tak pozor při kompletaci na nechtěné skřípnutí...

I méně zruční to zvládnou levou zadní... až to budete dělat po řetí, už vám to nebude dělat problémy ;)
...každej má něco, já jezdím...
Uživatelský avatar
CaparzoSK
Příspěvky: 137
Registrován: 30.3.2012 22:04
PSN ID: CaparzoSK
Bydliště: Nitra

Re: Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od CaparzoSK »

jojo uz som pisal do gtcup fora ako som to rychlo urobil, hracka je o snad to vydrzi :)
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od pavel67 »

. . . T A K . J S E M . B E Z . V O L A N T U . . . :cry: :cry: :cry:

... asi nevydržel to mý řádění na tom posledním Eigeru s tím Fordem a spoustu dalších předchozích zasr......ých, ale skvělých akcí.

No, nedá se nic dělat, život jde dál...
Přílohy
volant_KO_2.jpg
volant_KO_1.jpg
...každej má něco, já jezdím...
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od markoduno »

do prkýnka dubovýho. Tak to jsem nečekal.
Pavle, pokud bude potřeba, tak dej vědět. Však víš co. Rozhodně se volantu nezbavuj!!!!
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od speedy »

pavel67 píše:. . . T A K . J S E M . B E Z . V O L A N T U . . ...


reklamace?? Protože to stejné našel martinsipy i u Kubova kolečka, a to mé taky nemá zvuk převodů jako zamlada...

Nakonec fakt snad začnu šetřit na nějaký megaturbohypervolant :evil:
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od Redjous75 »

Ty jo PAVLE tak to je blbý. Já myslel ,že se na Eigru podíváme do první stovky. Takhle už mě to nebude bavit. \no tak doufám že to brzo vyřešíš.

SPEEDY : že bychom se složili na tento na prubnutí ? : http://www.youtube.com/watch?v=K8pQSHQclvY , nebo : http://www.youtube.com/watch?v=RjU_gEBmfqI - tady dokonce testují volant s GT5 , já ho prostě chci - jen je tu překážka ,, moje žena " nějak jí to nejde přes mozeček že bych použil takovouto částku , ale asi se rozvedu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od pavel67 »

Nejste někdo registrovanej na Aukru??? Nechce se mě tam nějak registrovat, ale asi budu muset. Za tu cenu... :idea:

http://aukro.cz/logitech-g25-i2993716039.html#tabsAnchor

P.S. valim do hokny, když tak ráno.. ;)
...každej má něco, já jezdím...
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Častá závada na volantu Logitech G27

Příspěvek od osiwaru »

pavel67 píše:Nejste někdo registrovanej na Aukru??? Nechce se mě tam nějak registrovat, ale asi budu muset. Za tu cenu... :idea:

http://aukro.cz/logitech-g25-i2993716039.html#tabsAnchor

P.S. valim do hokny, když tak ráno.. ;)

Sleduji to, ale končí to ve čtvrtek a to budu určitě celý de offline.
Odpovědět