G27/T150/...T300

debata o všem možném
Odpovědět
chegue
Příspěvky: 3
Registrován: 27.2.2016 10:53

G27/T150/...T300

Příspěvek od chegue »

Ahoj,
zvažuju na stará kolena:D koupi prvního volantu.
Nemám ambice virtuálně závodit. Jde mi čistě o rekreační zábavu a relax:)
Nicméně i tak bych rád něco trochu "lepšího" co dokáže pocity z řízení co nejreálněj zprostředkovat a třeba i umocnit. Ne otrávit.

Původně jsem byl rozhodnutý pro G25, ale následně jsem si uvědomil že Háčko vlastně nepotřebuju a že si vystačím s pádlama. Nakonec mě definitivně odradilo video se srovnáním hlučnosti G25 vs.G27, kde zvuky od starší 25 byly hodně nepříjemné, zatímco G27 se jevila naprosto OK.
Nicméně co bych vedle co nejtiššího provozu opravdu uvítal je co nejvěrnější FFB a nejpřesnější řízení.
Pro co nejlepší pocit:)
Jelikož pravděpodobně nebudu mít možnost si to testnout naživo, poprosím o zkušenosti, postřehy a pocity vás.

U T300RS asi nebude co řešit, nicméně zajímalo by mě spíše srovnání G27 vs. T150. Jakožto dostupnějšího zařízení. A sekundárně T150 vs. T300 zásadní rozdíly?

Jak jsou na tom volanty v porovnání:
- Celkové funkčnosti?
- Zpětné vazby?
U T150 vypadají hodně lacině pedály.. mám se toho bát?

Co třeba hlučnost FFB? viz toto video.. kde G25/27 vydávají prapodovné zvuky.. zatímco T500 je uplně OK.
https://www.youtube.com/watch?v=0aDVwj6hAPo

atd..

Díky

Honza
Uživatelský avatar
Hanz.77
  
  
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.3.2012 20:08
PSN ID: GT-Racing-cz_H77
Bydliště: Nurburgring, Le Mans,Monza,Spa,Brno,
Kontaktovat uživatele:

Re: G27/T150/...T300

Příspěvek od Hanz.77 »

Ahoj Honzo
Spíše by bylo ještě lepší říci na které platformě chceš jezdit PC, Playstation3, Playstation4 nebo X-box ?
Ono jde totiž o to že ne každý volant jde připojit ke každé z těchto platforem.
Jinak s G27 mám já osobně tu nejlepší zkušenost. Vydržela a drží podle mých zpráv dodnes (7 let) kromě občasného seřízení a vyčištění pedálů bezproblémový provoz. Thrumastery dopravdy nevím. To ti poradí kluci zde co je vlastní. Ale jestli ti jde o co nejpřesnější sestavu tak mohu doporučit to co mám já(viz podpis). Sice raketa ale jde to připojit ke všemu a na to mé rekreační ježdění to bohatě stačí. ;)
Paddockforum
RB8 1:24, RB6 1:20, Williams FW13B Renault 1:20,Audi R10 TDI 1:24,Ferrari F310B 1:20,Ferrari F10 1:24,
Poslední dokončeno:
Wolf WR1 F1 - Tamiya 1/12
Rozestavěno:
McLaren MP4/6 - Tamiya 1/12
chegue
Příspěvky: 3
Registrován: 27.2.2016 10:53

Re: G27/T150/...T300

Příspěvek od chegue »

Ahoj,
pro zatím by to bylo jen na PC - LFS + rfactor a stařičký RBR. S PS3/4 by mě asi ženská vyhodila z baráku:D
Koukal jsem, že víceméně všechny volanty podporují všechny? platformy resp. s ovladačema jedou na PC. Jestli se nepodaří oživit všechna tlačítka, tak se asi hroutit nebudu, ale řízení by omezené být nemělo.
Ta G27 asi bude nejsnáze sehnatelná..buhužel už jen z bazaru. Thrustmastery zatím tak rozšířené nejsou.. škoda. T300 bude určitě fajn. No a Fanatec už je u nás asi vyloženě okrajovka.. trochu ho tedy přejhlížím.
Co zvukovyý projev FFB u G27? Nepozoroval si nějaký problém? Na tom videu to tak divně praská a skřípe:)

díky.
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Re: G27/T150/...T300

Příspěvek od Redjous75 »

Ahoj

Za mě pokud bych jezdil jen na PC tak bych volil Logitech DFGT. Vynikající volant s maximálním pocitem řízení ( odezvou ) a poměrem ceny. Odehrál jsem na něm GTR2 na PC, dále RaceOne a DTM. Byl vynikající i na PS3. Mínusem volantu jsou pedály. Já si zvyk ,ale 90% hráčů je neakceptuje. Co se týče Thrustmástrů , tak T300 a T150 jsou asi nejlepší volanty momentálně co do pocitu z řízení oba ale maj v základní výbavě stejný bláto na pedálech jako DFGT, jen jsou už cenově trochu dražší. Pedály, jde ale nahradit profesionálnější sadou pedálů T3PA. Výhodou Thrustmástrů jsou vyměnitelné věnce volantů a nevýhodou je, že co do kvality je to 50 na 50. Někomu drží a někomu odcházej po pár dnech. Logitech je na tom s poruchovostí mnohem lépe to všeobecně. Osobně mám teď G29 a jde o modifikaci G27. Lehce se zlepšil pocit ( odezva ) v řízení když G27 byla tragická - prostě spoustu fyziky pobrala a do rukou Ti šlo jen část pocitů to už G29 dost potlačila a přenos je mnohem lepší. Bohužel nevýhoda G29 je tragické rozložení NEPODSVÍCENÝCH tlačítek na volantu - doslova tragedie a kolikrát fakt pěním a ani po 8 měsících jsem si nezvyk. Na Fanatec co psal Hanz, bych zapoměl. Tedy pokud nemáš přecpané konto prachama. Pak bych to samozřejmě celé otočil a koupil Fanatec na PC. To jsou asi momentálně ty nejlepší a nekvalitnější volanty v komerčním používání sim. volantů.
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
chegue
Příspěvky: 3
Registrován: 27.2.2016 10:53

Re: G27/T150/...T300

Příspěvek od chegue »

Redjous- Diky za postřehy.

DFGT je bohužel ještě hlučnější než G25 co sem odsledoval na Youtube.. jelikož sme doma takoví tichošlápci, tak by to byl asi problém:D
Jinak jako první volant na osahání určitě fajn věc. Navíc jich je všude plno, takže bez problému se sháněním.

G27 - zajímavý postřeh s tím utlumením zpětné vazby. I když to bude asi docela subjektivní. Spousta lidí si ho zase chválí..ale dokud není přímé osobní srovnání s např. T150, tak je to relativní.

Asi bych to viděl, i díky poznámce ke kvalitě, na jedině nový T150. Škoda že T300 už je o dost dražší + má stejný pedály!! Kdyby tam za ty prachy byly aspoň trochu bytelnější...hned by měl člověk chuť si připlatit.

Chlapi díky!
Odpovědět