GT Cup 2012

Archív
derek
Příspěvky: 74
Registrován: 22.3.2012 13:30

Fuji F - 27.5.2012

Příspěvek od derek »

Včera se v jednom růmu řešila atraktivnost letošního šampíku a bohužel musím konstatovat, že žádná sláva to neni.. Nevim jestli tady závodění s tim dlc autem tady ještě někoho baví, protože většině lidi tohle auto prostě nesedí a je docela náročný na setting a jelikož minimálně polovina lidí tady nemá čas zkoušet různý nastavení tak radši nejedou nebo se motej někde vzadu. Dál nechápu proč se zvolila varianta pp když 90% lidi nemá ani páru co je to setting.. Další věc je kopírování settingů, který mi přijde docela zvláštní, protože minimálně polovina startovního pole jede se stejnym autem no nechápu, se teda mělo jet s prohibited kárama.. Jasně poradit se může, ale ne všechno.. "nekamarádi" ke kterym se kopírování nedostane maj docela velkou nevýhodu. Proto bych navrhoval, aby se šampík nedojížděl s tim dlcéčkem, protože ještě zbýva hodně závodů a tak by se mohlo přesedlat na nějaký prohibited káry, aby se prostě sedlo a jelo.. Některym nepomůže ani 12pp navíc a stejně ztrácej 2s na kole, ale kdyby se jelo třeba s prohibited xanavi, calsonic, yellow jak se tady zkoušelo před šampíkem, tak by to bylo mnohem vyrovnanější, zábavnější a vytratila by se ta umělá zábava, která podle výsledků stejně nefunguje. Myslim, že většina lidí by s timhle souhlasila a šampík by to oživilo.. Rozhodnutí je samozřejmě na adminech (JEN NÁVRH) :twisted:
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Fuji F - 27.5.2012

Příspěvek od speedy »

derek píše:Včera se v jednom růmu řešila atraktivnost letošního šampíku
jj, tam jsem jasně prezentoval smutek a vlastně i rozčarování nad tím, že zájem pilotů o závody v CUPu ochladl.
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Fuji F - 27.5.2012

Příspěvek od markoduno »

Dereku: plně ti rozumím, ale dle mého by se CUP měl dojet tak, jak se začal. Je vidět, že máme ještě hodně co zlepšovat. Ale bez podobných zkušeností to nelze. Před začátkem šampionátu se auto ve většině schválilo. Mě třeba to auto baví. Ano, znám lepší, ale proč ne zrovna toto? A co se týče toho settingu, tak si myslím, že pokud by "NEKAMARÁDI" :D (pouze tě cituji) požádali o setup, tak speedy či jiní určitě rádi pomohou. Jde o to, aby jsme se to naučili. Je pravda, že první dva závody jsem si půjčil setup od speedyho (za to děkuji), ale momentálně jsem už někde jinde, protože v průběhu šampionátu zjišťuji, že jisté úpravy jsou pro mě lepší. Zároveň se díky půjčení setupu motivují jiní piloti, protože pokud by někdo jezdil neustále na posledním místě, asi by ho to přestalo bavit a odešel by. Nicméně pro příští CUP bude asi vhodné doporučit takové auto, které bude trochu lehčí na ovládání a na setup. Ale to je zatím daleko. A poslední věc jsou PP. Vždy je někdo poslední bez ohledu na výkon vozu. Někdo má na hraní GT větší talent a někdo menší. Je třeba si uvědomit, že každý nějak začínal - včetně tebe. Někdo má dost času jezdit, jiní prostě ne. Rodina, práce, barák a další aspekty ovlivňují aktivitu. S tím se budeš muset smířit.

Ale nevěš hlavu. Není přeci problém udělat tvůj vlastní šampionát a potom je můžeme porovnat. To je ideální řešení. ;)

Speedy: účast se tenčí, to je pravda. Stálo by za to pouvažovat nad dalším pokračováním. Jsou 2 možnosti. Buď se naplní 1 místnost těmi, jenž jsou řádně přihlášení a zbytek se doplní z DK a nebo zůstanou 2 skupiny, kde budou jak DK, tak ostatní zájemci. Ale zde nastává otázka, zda budeme jezdit 2 skupiny po 8-9 lidech a nebo jednu po 14-15 lidech. Co bude pro ty řádně přihlášené atraktivnější??? Určitě plná místnost. Je pravda, že mě už vážně přestává bavit jezdit neustále sám, aniž bych měl alespoň kontrolu na piloty před a za mnou. Tímto pouze ukazuji na omezenost hry.

No nic. Pro dnešek jsem se asi už vykecal.
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

GT Cup 2012

Příspěvek od osiwaru »

Koukám, že se rozjíždí diskuze kolem samotného GT Cupu, tak zakládám toto samotné téma a vaše příspěvky, které se konkrétně netýkají jednotlivých závodů jsem přesunul sem.
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

GT Cup 2012

Příspěvek od speedy »

to ALL: Už delší dobu se snažím pochopit, proč je o závody v CUPu2012 malý zájem...
Stále se cupu účastní slušné procento pilotů, ale to dá hojnou účast jen v případě kdy se pojede v jediném roomu. Když se pole rozloží na dvě skupiny, tak se na trati plácáme v počtu 8 (9?)... A třeba na Sarthe jet v osmi lidech bude přinejmenším zvláštní...
O to horší, že při zahájení šampionátu byl max počet lidí 26 naplněn .... dokonce i na pár zájemců nezbylo místo :cry:
  • Nesedí vám zvolené auto??
    Nemáte dostatek času na přípravu vozu??
    Chcete raději auto v defaultní podobě??
    Nebo je v tom něco jiného??
Prosím všechny závodníky, aby zde vyjádřili svůj názor.
Pro pořadatele je to jedna z mála možností, jak získat podklady pro rozhodování o dalším vývoji závodění na tomto webu. Rádi bychom pro vás připravili zábavné soutěžení, teď to vypadá spíš jako povinnost dojet cup - ať teda jako má speedy klid. :oops:
Řeči o nedostatku času neberu, kdo doopravdy chce tak si čas najde nebo udělá.....
Za vaše názory předem děkuji ;)
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

GT Cup 2012

Příspěvek od markoduno »

Předpokládám, že otázky se týkají budoucího šampiku, protože si dost dobře nedovedu představit, že by se šampionát nějak nyní překopával. Na otázky ti stejně odpoví pouze ti, co šampík jezdí.
Ale za mě:
1 - auto bych hodnotil známkou 2
2 - ano i ne. Nepočítejte ale, že budu sedět u GT jen proto, abych ladil auto na CUP.
3 - pro tento typ CUPu rozhodně ne. To bychom klesli příliš nízko. Ale nebráním se pro něco podobného v kratší verzi se slabším defaultním autem.
4 - nevím, co jiného by v tom mělo být?

Toť za mě
Naposledy upravil(a) markoduno dne 1.6.2012 14:39, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

GT Cup 2012

Příspěvek od osiwaru »

Je to jen o tom jednom, člověka to musí bavit a pokud ho to nebaví, tak asi nemá cenu tady rozvádět proč ho to nebaví a ušetřenou energii směrovat na to jak oslovit a dostat lidi do Cupu. Protože, když se podíváte jak kdo jezdí tak je to zcela jasné, nemají potřebu jezdit.

Za mě:
Auto naprosto v pohodě, zajeto s Michalovo, Eddiho a Speedyho settingem, teď jezdím se Speedyho variantou Osiwaru's Edition. Nejsem žádný ladič ani pijan, takže někde něco uberu o jeden dílek a placebo už zajistí požadovaný efekt :)

Příprava vozu, osobně si myslím, že celý to ladění pro každou trať extra je blbost a ztráta času. Protože, pokud bych já naladil auto a dal to Michalovi tak stejně vyhraje, je to hlavně rukama/nohama, prostě um. Takže ladím, tak jak ladím.

PP určitě, začínám si s tím taky hrát a člověk si může vybrat, kdo neumí/neví tak se může zeptat, na konci toho Cupu na nikoho nečeká cena v podobě šeku, ani titulní stránka v auto-moto-revue, takže ten kdo ví poradit může, stačí se asi jen zeptat.

Lidi, nebaví Gran Turismo 5, mají odjetou kariéru a tím to hasne. Vemte si to, že jste se v podstatě dali dohromady jako off-line (time trial) a možná to tak někomu vyhovuje a zbytek moc neřeší.
Uživatelský avatar
Hanz.77
  
  
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.3.2012 20:08
PSN ID: GT-Racing-cz_H77
Bydliště: Nurburgring, Le Mans,Monza,Spa,Brno,
Kontaktovat uživatele:

Fuji F - 27.5.2012

Příspěvek od Hanz.77 »

markoduno píše: protože pokud by někdo jezdil neustále na posledním místě, asi by ho to přestalo bavit a odešel by..
Co to plácáš ! Já jezdím neustále na posledním místě a nikam neodcházím a nikam taky nepudu! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A Sharte dejte na 3 hodiny (min) a v plný palbě damage. Dojedu sice poslední ale dojedu to. Jsme snad tady nějaký cejťovky nebo co ? GT-Racing.cz to je pojem ! A ne snad banda ufňukánků ! I když mi to občas připadá. " je nás málo, ten má víc PP, ten má set-up od tohohle a ten zas od toho" Tak buď jedu a jsem rád že se toho můžu zůčastnit a nebo se na to vykašlu a vzdam to. A když je nás málo tak už dávno mělo vyset na webu že se můžou piloti hlásit na DK. Tak přestante už kňourat a pojdte jezdit. Ja už připravuju třeba další menší šampík aby bylo co jezdit.
Paddockforum
RB8 1:24, RB6 1:20, Williams FW13B Renault 1:20,Audi R10 TDI 1:24,Ferrari F310B 1:20,Ferrari F10 1:24,
Poslední dokončeno:
Wolf WR1 F1 - Tamiya 1/12
Rozestavěno:
McLaren MP4/6 - Tamiya 1/12
Uživatelský avatar
sonyman
 
 
Příspěvky: 175
Registrován: 22.3.2012 10:46
PSN ID: GT-Racing-cz_MR
Bydliště: Olomouc

Veřejná diskuze

Příspěvek od sonyman »

Ahoj, takže můj pohled:

Nesedí vám zvolené auto? ... s tím nemám problém

Nemáte dostatek času na přípravu vozu? ... ano, s tím si chce pohrát a takový prostor na to nemám

Chcete raději auto v defaultní podobě? ... no možná, nebo spíš zkušenější dát hlavy dohromady a poskytnout zde ostatním základní obecně použitelný setup + doporučovat před závody úpravy, zajímavé postřehy; zkrátka, co se někdy řeší v tréninku, dát i sem; prostě dát možnost nějak ulehčit přípravu vozu těm, kdo to potřebuje

Nebo je v tom něco jiného? ... promyslet hladší/kompaktnější průběh závodního večera; např. startovat jen dle pořadí Q1; už tady padaly nějaké náměty; tohle ale z mého pohledu není tak zásadní

Jinak o čase to bude vždycky, člověk s tím hospodaří, jak se dá. Je pravda, že na pivo se čas vždycky najde, takže na závody taky. Ale na pivo se dá jít bez přípravy, kdežto zde bez přípravy to nemá smysl ani zkoušet. Samozřejmě, cesta bez překážek v cíli nepřináší žádné extra potěšení, ale to už jiný příběh je, to je jiná vesnice. :)
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Fuji F - 27.5.2012

Příspěvek od markoduno »

Hanz.77 píše:Co to plácáš ! Já jezdím neustále na posledním místě a nikam neodcházím a nikam taky nepudu! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Blboňu :lol:

tohle jsem napsal: Zároveň se díky půjčení setupu motivují jiní piloti, protože pokud by někdo jezdil neustále na posledním místě, asi by ho to přestalo bavit a odešel by. Myšleno na Dereka a půjčování setupu

jseš jak TV NÓVA. Jen to, co se hodí :lol: :lol: Počkej na Le Mans - tě budu strkat zezadu :lol:
derek
Příspěvky: 74
Registrován: 22.3.2012 13:30

GT Cup 2012

Příspěvek od derek »

podle me si tu chce vetsina lidi dobre zazavodit a ne hodiny neco ladit s naslednym neuspokojivym vysledkem, mel by pedevsim rozhodovat um.. kdyz sme jednou jezdili free tak byl online calsonic a lidi co jedou vetsinou ve sk. 2 se me v pohode dokazali drzet.. a tak nejak by to melo vypadat i v cupu, setting dela hodne, kdyby meli vsichni stejny auto a setup, tak si nemyslim, ze by michal nebo ja vitezili s tak drtivim naskokem jak je to ted, ale sem si jistej, ze by se k nam pridalo dost lidi ze stredu a vitezit by nemusel porad jen jeden a poradi by se dost promichalo.. bez setupu ze by sme klesli??? Behem cupu by se nikdo nemel ucit jak se ma auto ladit, ale uz by to mel kazdej poradne umet, aby to melo uroven.. ona neschopnost ladeni lidi spis demotivuje a znechucuje.. cas by si kazdej nasel kdyby chtel, ale prave to je ono, nikomu se moc nechce (hlavne neco ladit). u prohibited by si stacila hodina na trenink a nikdo by od prvniho nebyl tak daleko jako nyni a do 1s by se veslo treba 10 pilotu a ne jen 2 pak dira jako kr**** a zbytek.. budto si tu budem hrat na profiky se super setupem :D a zavody budou aby to vypadalo, nebo dame prohibited a paradne si vsichni zazavodime, u tohodle by proste nebyl rozdil tridy a krasne by se to semklo a ucast by snad byla vetsi, zbyva jeste dost zavodu tak nevidim problem udelat zmenu, lepsi nez dojet dlc a pak se uvidi.. zbytecne by se "pohrbil" letosni cup.. kdo chce vyrovnany, spravedlivy a zabavnejsi race muzu toto podporit..:)
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

GT Cup 2012

Příspěvek od markoduno »

Dereku, určitě máš v něčem pravdu. Ale jak jsem psal, zkus něco vymyslet. Nahoď nějaký šampík a uvidíme. Ale předem ti musím napsat, že i když budemem mít defaultní auto, tak mě to nepomůže k přilbížení se k Michalovi, tobě či jiným lepším pilotům. Já to prostě jezdím, že mě to baví. A vo vo vo tom to je. Tak šup šup a běž vyyslet šampionát :D
monaco
Příspěvky: 27
Registrován: 9.4.2012 10:35
PSN ID: monaco732

GT Cup 2012

Příspěvek od monaco »

ahojte, sampionat mi vyhovuje, ale iba v pripade ze mi niekto poradi setup a aj v tom pripade potrebujete cas si ho otestovat. A cas je nepriatel.

odpovede na otazky:
Nesedí vám zvolené auto??
sedi ak mam od niekoho dobry setup

Nemáte dostatek času na přípravu vozu??
ano

Chcete raději auto v defaultní podobě??
ano, len neviem ci do tohto preteku, je to podla mna top sampionat v ceskoslovensku na GT5 ( mozno este ps3mania.sk robi podobny) a v tom by mali byt existujuce pravidla. ale aj tak sa kopiruju nastavenia.

Nebo je v tom něco jiného??
nie je, len kazdy sme iny :) co je dobre lebo inak by tu bola nuda :)
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

GT Cup 2012

Příspěvek od osiwaru »

Tak to by bylo. A závěr?
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

GT Cup 2012

Příspěvek od speedy »

Pohádka zůstává nedokončená, ale určitě bude mít dobrý konec. Všechno probereme večer na LAN6 u piva a tam rozhodneme s konečnou platností. Zatím jedeme ve starých kolejích

Debatujícím děkuji za příspěvky, budou použity i při přípravě dalších soutěží. Podle zpráv ze zákulisí už byly částečně použity při přípravě Lambo trofeo cupu.... coming soon :!:
perisbond007
 
 
Příspěvky: 166
Registrován: 29.3.2012 15:27
PSN ID: perisbond007

GT Cup 2012

Příspěvek od perisbond007 »

ja bych nepricital PPcka pilotum kteri se nezucastni zavodu. ponevac pak to vypada jak na sarthe. nezucastnit se zavodu = odmena? ja myslel ze chcem vyrovnanej sampik, ne to co se delo v nedeli.
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

GT Cup 2012

Příspěvek od markoduno »

na tom opravdu něco je. Až se bude dávat dohromady další šampionát, připomeňte to.
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Côte d’Azur - 24.06.2012

Příspěvek od speedy »

další závod bude za hodně dlouho a DLC s Motegi stejně zakoupíme všichni. Podávám oficiální protest proti pořádání závodu na Indy roadcourse. Pořadatel nemá kvalitně vybavené boxy, okolí dráhy je neskutečně nudné a podél trati nejsou v dostatečném počtu rozmístěné vzdálenostní značky před zatáčkama. Taky diváků se na tribuny moc nevejde.

Zařadíme místo indy novou trať: Motegi road course

Líbilo by se vám to??? Mě určitě!!!
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Côte d’Azur - 24.06.2012

Příspěvek od osiwaru »

speedy píše:Zařadíme místo indy novou trať: Motegi road course
Líbilo by se vám to??? Mě určitě!!!
Jsem proti, jak jsem tu trať nesnášel, tak mě teď baví a určitě bych si jí chtěl zajet.
Takže přidat Motegi určitě, na úkor Indy nikdy! Vidím lepší adepty na výměnu za Motegi.
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

Côte d’Azur - 24.06.2012

Příspěvek od pavel67 »

SÁM ZA SEBE SE K PROTESTU NEPŘIPOJÍM, TRAŤ MI VYHOVUJE!!!

A ti, jenž dojíždějí na bedně - těm by výběr trati neměl dělat problém, co??? ;) :lol: :!:
...každej má něco, já jezdím...
Zamčeno