GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

vše o hře
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od Redjous75 »

Pomalu si začínám zvykat a musím uznat že jsou místa a vozy, kde se s fyzikou i cítím k poměru zábava a tzv. ,,realita" celkem dobře. Co mě ale překvapuje v pozitivním směru je velký posun v brzdách.Vozy reaguji slušně a zpomalení probíhá i věrně žádné to klouzání při 80km/h až nevím kam, takže běžný sportovní Clio se Vám před zatáčkou příjemně dobrzdí z relativně vysoké rychlosti. Uvidíme nakolik to pak bude znát i u závodních aut pač to byla největší vítka směrem k GT5, kde prostě závodní vůz i ve velkých rychlostech nepřinášel slušnou míru stability.
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Poty
Příspěvky: 80
Registrován: 26.11.2013 15:59
PSN ID: petepoty
Bydliště: Puchov-svk

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od Poty »

pre mna velke zlepsenie!auto nejde hned do hodin a pri smyku sa s nim da lepsie manevrovat.pocit z jazdy je lepsi,takze ja som s fyzikou zatial spokojny.no ale uvidíme pri pri online a heavy :o .GT40 Mark-neskutocna kara
Uživatelský avatar
Substance242
Příspěvky: 141
Registrován: 20.1.2013 23:24
PSN ID: Substance242
Bydliště: Kysucké Nové Mesto
Kontaktovat uživatele:

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od Substance242 »

Dojmy zatiaľ výborné, mám síce len DF GT, ale je to radosť jazdiť, hoci sila aj na maxime 10 mohla byť aj vyššia, také Assetto na PC ma s rovnakým volantom dokáže až fyzicky unaviť. :-)

A z prvej jazdy na Willow Springs:
https://www.dropbox.com/s/0e763nvp1ptap ... Willow.jpg

Inak čisto z pohľadu simulácie ale na Assetto Corsa nemá myslím nič, ale aj tak je GT6 perfektné v tomto ohľade, a ako kompletný herný balík si úprimne myslím, že nemá konkurenciu (zvlášť keď sa otvoria všetky menu).
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od Trámek »

Souhlasím s klukama.. fyzika je na tom podstatně lépe/přirozeněji, než bylo v GT5, i když chytnete trošku trávu, nejsou hned hodiny.
Feedback je na tom o poznání hůře... mám taky na 10(volant G25) a v GT5 to tedy mělo větší sílu.. ale je to dobrý.
Pohled z cockpitu taky nic moc.. v GT5 bych řekl, že byl lepší
Z aut zatím můj favorit: SLS AMG GT3 15th Anniversary Edition .. je to paráda tohle řídit, teď jsem s tím jezdil cca 1,5hod. v on-linu a fakt super závody... základní výkon 624PP stačí( nemaj tam PP, ale já tomu tak budu říkat :D )
Slabší auto o výkonu 450PP je: Focus ST 15th Anniversary Edition a to je taky lahoda to řídit
Asi "nejhorší" dojem zatím mám z: BMW Z8 15th Anniversary Edition strašně citlivé na plynu
Co mě chybí, je přehled o přátelích co hrají... žádný veřejný profil hráče a ani info kde se daný soupeř ve hře nachází.. tím myslím třeba to zelené kolečko, jak bylo v GT5 u hráče, co jezdil on-line.
Celkově ve hře není B-Spec, bazar, veřejný profil hráče a i když jsem s hrou velice spokojen, musím konstatovat, že je ještě nedodělaná a spoustu věcí dle mě bude aktualizacema přibejvat.
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od osiwaru »

Trámek píše:Feedback je na tom o poznání hůře... mám taky na 10(volant G25) a v GT5 to tedy mělo větší sílu.. ale je to dobrý.
Tak mít FFB na 10 to je těžkej overkill. FFB není silná stránka GT, ale pohřbít to úplně tím, že to dáš na desítku. Já mám nastaveno na 2.

Oproti ostatním simům, mi v tom FFB chybí strašně moc informací. Ale, asi není potřeba předávat více informací do volantu, protože tam žádné nejsou (např. povrch tratě, ABS), prostě jen auto a konec.
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od Redjous75 »

osiwaru píše:
Trámek píše:Feedback je na tom o poznání hůře... mám taky na 10(volant G25) a v GT5 to tedy mělo větší sílu.. ale je to dobrý.
Tak mít FFB na 10 to je těžkej overkill. FFB není silná stránka GT, ale pohřbít to úplně tím, že to dáš na desítku. Já mám nastaveno na 2.

Oproti ostatním simům, mi v tom FFB chybí strašně moc informací. Ale, asi není potřeba předávat více informací do volantu, protože tam žádné nejsou (např. povrch tratě, ABS), prostě jen auto a konec.
No v tom je právě ta největší plochost tohle GT nikdy neumělo.Nechapu ze některé vlastnosti si sebou hra nese z dob GT1 kdy prostě se hrálo na ovladačích.Kdo si prostě odzkouší PC sim tak zjisti jak je to jinde.Stejně tak je na tom AI v kariéře ty zavody jsou absolutně bez ducha prostě stylem ala 1998.
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od Trámek »

Osiwaru: jestli máš feedback na 2, tak to musí být úplně mrtvý, nechápu to. V GT5 jsem měl na 8 a nyní přidal na 10 a jak píšu docela okay, ale každému to asi vyhovuje jinak, tak po téhle stránce to chápu a akceptuju.

Redjous: AI věčnej problém..zlepšit by to šlo, ale to by odradilo od hry, ty úplné začátečníky, myslím, že to mají takhle udělané úmyslně a hlavně ber v potaz, že ty jsi profík, takže proto se ti zdá, že oni jsou lamy :lol:
Já to řeším tak, že ty závody do max. 500PP jezdím s autem 447PP a nic do něho nekupuju. Závod nehrotím na maximum, že bych musel být v první zatáčce za každou cenu z posledního místa hned první a pak jet zbytek závodu zcela sám(viz. náš Majkl hihi) ale jedu slušně a prvního předjíždím ve druhém kole.... prostě si hru nyní užívám a nikam se neženu ;)

A co říkáte na projetí cílem na prvním místě? Mám na mysli, jak to škubne... docela mě to vadí grrr :twisted:
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od Redjous75 »

Já zase přesně Osimu rozumím s tím ff na 2. Kompenzuje se tak rozdíl mezi PC. U PC ff je zvláštně měkej ale přitom odezva do volantu je strašně intuitivní , prostě to auto citíš u konzole je to sice víc do mrtva nadruhou stranu FF na 10 je přesně to co volanty G25 a G27 strašně sráží. Jízda na nich je tak nezajímavá že ff10 je prostě pro někoho potřeba.
A.I. je hodně zlá a ani nejde o to že je pomalá ( i když taky ) ale především jak je to nezávodní. ( Teď narážím na zábavnost - kdo si odzkouší třeba Forzu, kde taky nejde o zázrak, ale alespoň se tam závodí ).
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
Substance242
Příspěvky: 141
Registrován: 20.1.2013 23:24
PSN ID: Substance242
Bydliště: Kysucké Nové Mesto
Kontaktovat uživatele:

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od Substance242 »

V Arcade režime mám nastavenú AI agresivitu na 7 a stopro ma napr. niekto cielene blokoval, ale arkádu my tu asi veľmi hrať nebudeme. Je fakt že v kariére sú tupí ako vždy (aspoň zatiaľ, uvidíme vo vyšších ligách).
kubik94
Příspěvky: 33
Registrován: 1.12.2012 02:24
PSN ID: kubik94cz

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od kubik94 »

Taky jezdím ffb na 2, protože na 10 necítíš nic navíc, jen to přidá odpor do volantu. Ale obecně je ffb v gt na dvě věci :D
kubik94
Příspěvky: 33
Registrován: 1.12.2012 02:24
PSN ID: kubik94cz

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od kubik94 »

Tak jsem zkusil online a slipstream je úplně stejnej jako v gt5 :cry:
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od eddie »

První dojmy z hraní GT-6 jsou celkem dobré a fyzika je myslím good....bylo zapracováno na chování auta při vypnutém ABS je to mnohem lepší než v GT-5 a prozatím jsem takto odjel základních pár závodů a je to mnohem zábavnější než s ABS 1 a i některé licence nedá člověk hned na první nástřel. :o
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od osiwaru »

kubik94 píše:Tak jsem zkusil online a slipstream je úplně stejnej jako v gt5 :cry:
Je, ale to horší je, že i na to minimální nastavení je to stejné jako v počátcích GT5. Asi bug :)
Uživatelský avatar
Majkl
  
  
Příspěvky: 806
Registrován: 22.3.2012 09:11
PSN ID: Magic_Michael_
Bydliště: Střelná Sídliště

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od Majkl »

Slipstream když nastavím na Weak, tak je to jak na Strong v GT5. Však včera mě některý mohli slyšet v lobby, jak jsem nadával :)
KDR
 
 
Příspěvky: 22
Registrován: 1.4.2012 16:26
PSN ID: GT-Racing-CZ_KDR

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od KDR »

Tak pánové, jsme tu i já se svými prvními dojmy...

Rozhodně se nejedná o žádný WOW efekt...:-(

Fyzika, jak píšete, šla řekl bych k lepšímu, pěkný menu, čeština, takovej ten "lidskej přístup" se mi taky líbí, kde Ti jako někdo napíše, někdo pochválí atd...

Jinak se mi to jeví podobně jak píše Redjous....kariera, chování AI a celý ten systém jako z devadesátých let...:-(

Ach jo...připadá mě jako bych pořád oprašoval jeden model a 15 let hral porad to stejný bez žádné revoluční změny...

Co je ale nejtragičtější a z čeho se mi doopravdy zvedá kuft, jsou zvuky.....přesněji uplně hnusný a nesmyslný kvílení pneumatik..... Kaz asi nikdy nejel v autě, jinak si nedovedu představit, proč i při nepatrné změně směru jízdy gumy kvílejí jako když děláš hodiny v podzemních garážích .....

Taky mi to připadá všechno takový přebarvený, moc uhlazený, moc virtuální......nevzbuzuje to ve mě pocit reality, ale kreslenýho filmu....

Nikdy jsme tak kritickej ke GT nebyl, ale za mě už by to chtělo nějakej jinej automobilovej simulátor.....Kaz to aspoň pro mě nesměřuje tím správným směrem....kdysi bylo pro mě GT zábavný, teď je to neustale se opakující písnička s minimálním posunem, spíše k horšímu.....koncepty, měsíční vozítko, voloviny...:(

Za mě tedy zatím GT6 co se inovací týká palec dolů...snad to pomocí patchů odladí....

Ať ale jen nenadávám, závody do vrchu mě udělaly radost...;-)
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Re: GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od osiwaru »

V sobotu jsem byl online s Trámkem a spol. Když, jsem pak v noci vypínal PS3 všiml jsem si zprávy od nejmenovaného člena fóra :) Ve zprávě stálo. "Tak to abych si zaplatil iRacing do konce života." Nebo hodně v tom smyslu. Prostě fyzika je ve srovnání skoro s čímkoliv pěkně v hajzlu. Ale, to se tady vi, tak zase jen můj takovej povzdech. Ale, na tu karieru to stačí.
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od Trámek »

A to já si zase tu hru užívám, ať je jaká chce.. jsem člověk prostě konzolovej, táhnu to už od PSX1 a měnit to nemíním.
Gran Turismo a tuhle komunitu lidí, jsem si vybral dobrovolně, s tím, že není hra úplně dokonalá, se ale vyrovnat dovedu a začínám pomalu přemýšlet, jestli sem do fóra psát nějaké příspěvky, abych tu nakonec nebyl za černou ovci, s tím, že to vůbec hraju a ještě jsem u toho spokojený(někdo teď řekne: jak málo mu stačí k spokojenosti)

Pánové, zde jsme skupina lidí Playstation+Gran Turismo, tak se pojďme spíš scházet v on-linu a spokojeně závodit, než tu furt číst, jak je na tom nějakej iRacing či další hra lépe.. nebaví Tě/Vás to.. nehrajte to !!! Prodej tu hru, prodejte stejšna, nakupte mega rychlí počítače a vyhnete se píčovinám jako je lunární vozidlo, cafe break, špatná fyzika auta atd. co hra GT6 nabízí.
Já osobně se nad tímto povznáším, kuželky v cafe breaku si porážím pro prdel, jen abych ten mini úkol dokázal a vůbec mě takové doplňky hry nemůžou rozhodit... nechápu vás.....
JE TO STÁLE JEN HRA-CO OD TOHO ČEKÁTE ????

PS: nyní přemýšlím, jestli tenhle příspěvek vůbec odeslat do světa, protože už nyní vidím ty reakce, a je lepší asi nereagovat vůbec, ale za svůj názor se nestydím a odešlu to, ale už budu komunikovat do budoucna podstatně méně, připadá mě to tu po té mé přestávce co jsem půl roku nehrál, vše nějaké postavené na hlavu, což mě mrzí a kór když vás znám osobně a jste tu skvělá parta lidí, co možná taková nikde není :( :( :(

Kde je to zaryté jádro gran turisma ? :roll:
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
KDR
 
 
Příspěvky: 22
Registrován: 1.4.2012 16:26
PSN ID: GT-Racing-CZ_KDR

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od KDR »

Tramku, já myslel, že je toto forum, kde muže člověk vyjádřit svůj svobodnej názor.

Jestli je někdo HC fanda GT, tak si dovolím říct, že su to já.

Od 98 je to moje srdcová a nejlepší hra, vše co se kdy točilo kolem aut u mě mělo nálepku GT, pořád mi připadalo GT dokonalý, ale prostě s postupem času a ohledně toho, že je rok 2013, už mi prostě dokonalý nepřipadá...:-(

A nesrovnávám s ničím jiným, jiný hry ani na jiné platformě nehraju.

Jen mě prostě mrzí, že Kaz, magor do aut, jaksi "neslyší" a hrne si to jakousi svou cestou dokonalosti, která se ale neslučuje s cestou dokonalosti a zábavy pro mě....a troufnu si říct i mnoha jiných lidí, co prostě čekali od GT nějaký progres....

Hry si samozřejmě taky užívám takové jaká je, ale už to pro mě není ta dokonalost sama, jako kdysi....
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od eddie »

Jirko mluvíš mě z duše a musím s tebou jenom souhlasit...za poslední dobu je tu opravdu hodně negace ohledně GT.

Aleši je dobré, když každý napíše své dojmy....v tuhle chvilku šlo Jirkovi spíš a dlouhodobou globální negaci gran turisma jako hry...což se i mě zdá na webu GT jako velice zvláštní záležitost.
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

GT6: Fyzika a FFB (zpětná odezva)

Příspěvek od markoduno »

upřímně.....aby tu psal někdo něco o fyzice auta ve velké rychlosti, tak by to asi chtělo zkušenosti z reálu. Ty tady má akorádt KDR- Proto bych tyto informace bral pouze jako subjektivní dojmy.
Nikdo nečekal, že GT6 napraví chyby z minulosti v plném rozsahu. To určitě ně. Hraji to teprve druhý den a musím se přiznat, že mě to baví. A to moc. Nesleduji, zda se mi na stromě hýbe graficky nedodělaný lísteček s mřížkou :roll: ,
Nebere mě nijak zvláště pro někoho špatná odezva ( pro odborníky FFB). Hra mě jako vždy příjemně překvapila. Zatím se mi nejvíce líbí nové tratě (a komu ne že?) a samotná online místnost. Pominu-li, že tam je stále pouze max.16 lidí, tak je to rozhodně posun kupředu.
Ano, hra má i stinné stránky, ale která hra je nemá???? A neodpovídejte mi iRacing :!: To už mi také vadí. Je fakt, že to pískání pneu je opravdu přehnané, ale ještě jsem se nedostal na závodní pneumatiky. Třeba to bude lepší. Uvidím.
Každopádně chci říci, že každý názor je zde určitě vítán, ale GT-Racing.cz je o konzolích a hře Gran Turismo.
Pokud chcete hrát Forzu, kupte si Xbox a běžte sem.
Pokud chcete hrát iRacing, tak si pořiďte PC a užívejte si tady
a pokud chcete hrát třeba Project Cars, tak počkejte, až ho ofiko vydají, ale tady se hraje Gran Turismo a to se všemi jeho chybami.
Kritizujte, poukazujte na chyby, ale nesnažte se tu prosazovat jiné závodní hry na úkor GT. Od toho tu je jiné vlákno. A když kritizovat, tak s rozumem (viz lísteček na stromě)

Ale jinak vás mám kucí rád :lol:
Naposledy upravil(a) markoduno dne 9.12.2013 16:37, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět