PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

veřejná diskuze teamu a s teamem
perisbond007
 
 
Příspěvky: 166
Registrován: 29.3.2012 15:27
PSN ID: perisbond007

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od perisbond007 »

smradlave volanty nekupovat. neverim ze muze vydrzet to co g2X. co to je vubec za znacku? to je z oddeleni hoby? :lol: :lol:
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od osiwaru »

Nechápu proč tady někdo furt bere G2x jako nějaký svatý grál všech volantů a ostatní je považováno za harampádí. G2x je určitě dobrý volant, ale doba jde dál. A jak se ukázalo existují i jiná a asi i lepší řešení, než jsou ozubené převody. Jsou to právě řemeny (Thrustmaster a Fanatec) a servo motory (Fanatec). O volantech za $2000 jiných výrobců se nemá cenu zmiňovat, jejich cílová skupina určitě nebude hráč Gran Turisma. Tato řešení se nejdřív nasazují v profi simulátorech a pak se po nějaké době ukážou i v hobby zařízeních. Otázkou je, jak moc vám stojí za to investovat do hraní konzolových titulu jako je třeba Gran Turismo 7. Když, se tady nabízí, ne tak násilný přechod k PC. Furt to je nová konzole, hra a volant, což je celkem ranec a stačil by pokrýt velkou část nákladů na herní PC.

Mimochodem, Fanatec se zmínil, že bude podporovat obě konzolové platformy, jak PS4 tak i XBONE. Potvrdil, že s jedním z nich už de dohodli, ale nenapsal s kým.
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od markoduno »

Osi, to je lobista, jak má být :lol:
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od Redjous75 »

Konečný seznam volantů pro PrCars...

Vymalováno přátelé. Kdo má PS4 tak si možná zajezdí za rok a půl až při GT7.
A já holt musím ušetřit znova na Thrustmastera. Ach jooooo.
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od markoduno »

no,.....kdž taak koukám na ten seznam pro PS4, nenacházím podporu fanatecu.
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od Redjous75 »

Marku Fanatec asi později na PS4 pojede. Jen pro hru jako takovou a to Pr.Cars pojedou ,,zatím" jen volanty od Thrustmasteru. Ten seznam je ke hře PrCars.
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od markoduno »

já vím Pepo. Spíše mě zarazilo právě to, že PC Cars nemá podporu FANATECU. :(
Uživatelský avatar
Hanz.77
  
  
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.3.2012 20:08
PSN ID: GT-Racing-cz_H77
Bydliště: Nurburgring, Le Mans,Monza,Spa,Brno,
Kontaktovat uživatele:

Re: PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od Hanz.77 »

Pro PS4 jeste asi ne. Ale na PC je jak Logitech tak Fanatec.
Paddockforum
RB8 1:24, RB6 1:20, Williams FW13B Renault 1:20,Audi R10 TDI 1:24,Ferrari F310B 1:20,Ferrari F10 1:24,
Poslední dokončeno:
Wolf WR1 F1 - Tamiya 1/12
Rozestavěno:
McLaren MP4/6 - Tamiya 1/12
Uživatelský avatar
SOBMAISTER
Příspěvky: 36
Registrován: 12.5.2014 19:42
PSN ID: SOBMAISTER
Bydliště: Praha 5

Re: PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od SOBMAISTER »

Koukal jsem že už je cena pro ČR na Thrustmaster T300 RS http://www.czc.cz/playstation-4-volanty/produkty
takže musím začít šetřit a jsem rád že Ferrari je levnější čekal jsem to spíš naopak :-)
novcze
Příspěvky: 357
Registrován: 22.3.2012 16:38
PSN ID: novcze

Re: PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od novcze »

twe Ferrari verze je levnější a to o dost, to snad dělají naschvál :)


první část recenze T300 RS www.youtube.com/watch?v=mk1ofKBzCgU , v podstatě co jsem čekal, teď ještě pCars aby vyšlo a bude se utrácet
novcze
Příspěvky: 357
Registrován: 22.3.2012 16:38
PSN ID: novcze

Re: PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od novcze »

ty ceny byly vysoko asi před začátkem prodeje, na CZC je teď

PS4 verze 7 841 Kč,-
Ferrari 8 373 Kč,-
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od Redjous75 »

,,A jde se nakupovat" . No s takovým elánem bych to neviděl. Nemám ani halíř před vánocema a ještě mě ženská tlačí do malování. :lol:
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od speedy »

Redjous75 píše:....a ještě mě ženská tlačí do malování. :lol:
zítra zavolej, zapůjčím na jistou dobu svou nejoblíbenější štětku. To je holka šikovná a pracovitá, s ní budeš hned hotovej :o
Uživatelský avatar
Hanz.77
  
  
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.3.2012 20:08
PSN ID: GT-Racing-cz_H77
Bydliště: Nurburgring, Le Mans,Monza,Spa,Brno,
Kontaktovat uživatele:

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od Hanz.77 »

Redjous75 píše:,,A jde se nakupovat" . No s takovým elánem bych to neviděl. Nemám ani halíř před vánocema a ještě mě ženská tlačí do malování. :lol:
A jestli to potřebuješ jenom vybílit tak zavolej zase mě. Mám pár kámošů co ti rychle a dokonale vybílej kvartýr. ;) :lol:
Paddockforum
RB8 1:24, RB6 1:20, Williams FW13B Renault 1:20,Audi R10 TDI 1:24,Ferrari F310B 1:20,Ferrari F10 1:24,
Poslední dokončeno:
Wolf WR1 F1 - Tamiya 1/12
Rozestavěno:
McLaren MP4/6 - Tamiya 1/12
novcze
Příspěvky: 357
Registrován: 22.3.2012 16:38
PSN ID: novcze

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od novcze »

Redjous75 píše:,,A jde se nakupovat" . No s takovým elánem bych to neviděl. Nemám ani halíř před vánocema a ještě mě ženská tlačí do malování. :lol:
no hele, já to rovnou objednal, ono se to asi moc neprodává, protože lidi s PS3 už volanty mají a na PS4 zatím nic není kromě DC, tak možná šli s cenou dolů, aby podpořili prodeje ... až bude pCars, tak půjde poptávka nahoru a vrátí se k doporučené ceně ... nebo taky ne, kdo ví.
Ono je celkem jedno jestli to koupím teď nebo za měsíc, cena se už nějak dramaticky měnit nebude, když 1.10. šla cena o 2k dolů, aspoň budu mít čas optimalizovat uchycení volantu ke stolu, pokud to bude potřeba a budu na PCars ready.
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od markoduno »

tak potom očekáváme pořádnou recenzi ;)
novcze
Příspěvky: 357
Registrován: 22.3.2012 16:38
PSN ID: novcze

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od novcze »

než pořádnou recenzi, tak radši pár prvních dojmů:

- zpracování, asi to nebude taková kvalita jako Logitech, sice si nemůžu z hlediska funkčnosti na nic stěžovat, ale třeba na kousku co mám byla špatně nalepená guma na jednom pádlu, která má zřejmě dělat měkký doraz a z prostoru kde jsou na volantu tlačítka vypadl nějaký kousek plastu. Gumku jsem nalepil rovně, vše funguje, tak jsem to dál neřešil.

- pedály jsou ok, ale je nutné je přišroubovat k něčemu těžšímu nebo na playseat, jinak na koberci moc nedrží, hlavně kvůli té váze ... jo a nejsem fanoušek toho konektoru co používají na připojení pedálů, takový ten telefoní

- větrák ve volantu, je to novinka oproti Logitechu, je slyšet, ale není to nějak obtěžující, některé větráky nasadí takový nepříjemný tón, ale ten ve volantu jen šumí. Volant je na dotek úplně studený, to je taky rozdíl oproti G27, který místama vypadal, že se roztaví, takže větrák ok.

- převody řemenem, na volantu nejsou cítit ozubené převody, to je super, žádné zvuky jak z G27 takové to "clunk" se nekonají, zvuk při otáčení je dán jen pohybem řemenu po vodící dráze

- sice jsem se nedíval dovnitř, ale větracím otvorem jsem zahlídl na řemenu napsáno Gates, takže jestli to není čínská kopie, tak na řemenu nešetřili

- guma na volantu je do ruk ok, v dobrém dosahu palců jsou jen dvě tlačítka na rozdíl od 3+3 na G27, ostatní rozmístění tlačítek je nutné si na to asi zvyknout

edit:
- ten systém upínání ke stolu je v porovnání s Logitechem horší, volant sice jde utáhnout tak aby se nehýbal, ale těžko říct co to dlouhodobě vydrží, nejlepší by to bylo přišroubovat k playseatu
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od Redjous75 »

Dobré postřehy. Eurokonektor jak jsi psal, je tedy pěkně na prd. Na telefonech a tabletech je to co půl roku na výměnu. Ale tak je fakt, že tam se používaj neustále ven dovnitř. Každopádně bych ten konektor nějak zafixoval. Maj velkou tendenci se lámat jen při pohybu kabelu. Jinak ty konektory jsou předepsaný evropskou homologací něco jako bylo u PS3 že se nesmělo používat to olovo . Jinak jakej je pocit u FFB ? Budeš kupovat sekvenční řadičku nebo si vystačíš s pádly pod volantem. Někde už si stěžujou, že občas zlobí spínač toho pádla a praská nějaký kroužek za volantem asi ten co centruje věnce.
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od Trámek »

Tak to vypadá, že volant bude dobrej. To že jsi měl pár nedostatků, je banalita, montujou to číňani, co se dá od nich jiného taky čekat. Na to že je to naše jediná šance na dobrej volant, tak tohle vidím v poho :)

Zajímal by mě rozměr základny těch pedálů? Písneš šxd? thx.
A ta základna nemá dole tu vyskakovací zubatou lištu, jak to bylo u logitechu, aby to nejezdilo na koberci?
A ještě bych měl jeden dotaz.... ta guma na volantu se ti jeví jak na ruce? Známej jak se mu spotěj ruce, tak mu to
"jako neklouže" a ruce spíš zadrhávájí po věnci při návratu volantu do základní rovné polohy, proto to řeší těma rukavicema, aby se spocené ruce nepřenášeli na tu gumu.

Jinak já plánuju možná dokoupit tu řadičku TH8A ... popřípadě dokoupit tyhle pedály T3PA, které budou malinko lepší. Jsou to ale peníze navíc, tak sám nevím :?
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
novcze
Příspěvky: 357
Registrován: 22.3.2012 16:38
PSN ID: novcze

Re: PS4 podpora pouze pro Thrustmaster

Příspěvek od novcze »

Tak jsem neodolal a podíval jsem se dovnitř, tlačítka na volantu a pádla nevypadají, že by se měli rozpadnout, tlačítka na pádlech mají prý vydržet hafo spínacích cyklů, tak se uvidí, na závitech všude lepidlo, takže ok.

Základna vypadá slušně navržená, co se hýbe je namazané, díval jsem se na ten větrák, má kluzné ložisko, ale není tak snadno nahraditelný třeba za MagLev jak by člověk čekal, podle informací výrobce má totiž dost dobrý parametry a tlačí tak dvojnásobek vzduchu než běžně dostupné větráky z gme.cz, takže jsem ho alespoň přidělal přes měkké silikonové podložky, takový pokus o silentblok, aby se jeho vibrace nepřenášely do volantu.

FFB asi záleží hodně na hře, v DC je pěkně cítit když kola přestávají mít grip, nějaké ty vibrace, nárazy do zdí, za mě ok, sílu FFB mám v DC nastavenou na 60%.

Rozměry pedálů i základny na podpoře Thrustmasteru, jsou tam i ostatní návody http://ts.thrustmaster.com/eng/index.ph ... =374&cid=6

Konektor od pedálů je telefoní jako na starých telefonech, něco jako menší ethernet, určitě nic co najdeš na tabletech

Dokupovat nic neplánuju, pedály zubatou lištu na koberec jako Logitech nemají, ale problém v tom není, jejich malá váha je, prostě když šlápneš na brzdu, tak se má ta část blíže k tobě tendenci zvedat.

Abych to shrnul, tak volant splnil moje očekávání, otázka je jak to bude s poruchovostí, ale teď dostane volant pořádný peklo s DC a pak pCars no a někdy se snad dočkáme dalšího GT, takže pokud vydrží dva roky co běží záruka , tak asi už vydrží všechno ... jo a nesmrdí ;)
Odpovědět