GT Cup 2012

Archív
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Côte d’Azur - 24.06.2012

Příspěvek od speedy »

pavel67 píše:TRAŤ MI VYHOVUJE!!!
Osiwaru píše:Jsem proti...

jo tak vono panáčkům zavoněly dolary!! :mrgreen: Japonský JEN už pro vás není dost dobrý ......

.....Pavle neboj, takovou haluz jako v Monaku už mít nebudu :shock: .... bedna už se nekoná, možná na mo-te-gi !!
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Monza - 16.09.2012

Příspěvek od speedy »

Nejdřív pohled organizátora:
Je obrovskou škodou tak malá účast pilotů, která doslova likviduje celou přípravu a zámysl provedení závodního večera. Monza nás měla komplexně prověřit, jak superrychlé časy na kvalifikačních gumách na suchu, tak i klidnější Q2 na mokru (zároveň zvyknutí na mokré podmínky pro závod).

......Celkově se během roku ukázalo v závodech více než 30 pilotů. Včera se nás sešlo na trati necelá polovina a to jsem ještě do závodu nepřipustil pilota kvůli jeho zbytečné organizační chybě. Toto všechno beru jako jasné gesto, že piloty závodění u nás už nebaví a budu hodně zvažovat zda obětovat další volný čas přípravě zábavy pro ostatní.

O to víc si vážím stálých (skalních) účastníků, kteří si na závody u nás vždy najdou čas. A za to jim patří velké poděkování.
Pro takového borce (náhodně vybraného) jsem připravil zajímavou cenu, která bude mít i podtext exklusivity.
Ve spolupráci s kámošem modelářem jsme kompletně předělali 1:24 kovový model Mazdy(FD3S) tak aby se věrně podobal některému vozu z našeho cupu. Model teď čeká u mě doma v trezoru na svého budoucího majitele.
Podmínka pro získání této ceny byla jasně daná v propozicích - bylo možné vynechat jediný závodní večer.

Celkový vítěz cupu získává možnost zapůjčení skutečné Mazdy (M6MPS - sice slabší, ale furt má 200kW něco do sebe). Kdyby snad vítěz ještě neměl hotovou S-licenci na reálné auto, tak ho někde na uzavřené trati trochu povozím.

Čekají nás poslední dva závody sezony, oba na horských okruzích. Doufám, že si jak závod v Ardenách tak i vytrvalostní v pohoří Eiffel užijete a důstojně zakončíme celou sezonu.

Ukázka ceny těsně před dokončením (chybí polepy a finální přelakování + výroba výstavní krabice)
cena-cup2012.jpg
Naposledy upravil(a) speedy dne 17.9.2012 17:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

GT Cup 2012

Příspěvek od osiwaru »

Speedy tvůj příspěvek jsem přesunul pod toto téma a pro zajímavost přidám "infografiku" o účasti pilotů GT-Racing.cz v GT Cupu 2012.

Obrázek
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

GT Cup 2012

Příspěvek od eddie »

Romane nelze jinak než s tebou souhlasit a i já budu v budoucnu zvažovat jestli investovat svůj čas do přípravy cupu....jezdí nás na jednou skupinu sice stále dost, ale záměr byl někde jinde...asi už po GT-5 není takový hlad.
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

GT Cup 2012

Příspěvek od osiwaru »

Já teď jedu druhý ročník a chtěl bych jet i třetí. Možná je právě ten čas začít diskutovat na formátem dalšího ročníku.

Prolog:
Asi musíme slevit z megalomanského pojetí a vrátit se na zem. Po zkušenostech vím, že Gran Turismo není 2x vhodná platforma pro pořádání takových soutěží.

1) Počet pilotů:
A to konkrétně počet, který bude závodit onen večer. Technické limity jsou někde kolem 14 - 15 pilotů na jednu místnost, když je solidní server (nemluvím o P2P) a to pokud je vypnuté viditelné poškození, možná by prospělo snížit rozlišení na 720p (nevím to mě napdlo zrovna teď a zvýšit tím případné FPS). Takže, dejme tomu, že bude závodit oněch 15 pilotů.

2) Počáteční přetlak pilotů:
Je možné, že se na začátek přihlásí větší počet pilotů. Co s nimi? Na startovní pole se dostanou pouze piloti z prvních 15 míst, kteří si zajedou kvalifikaci v "X" skupinách, jak je to teď, ostatní by mohli být bodováni nulou a mohou se koukat na Česko-Slovensko má talent, trochu krutý ... ale, co :twisted:

3) Bodování:
Mě osobně se zdá nynější bodování moc štědré. Klidně by stačilo bodovat do určitého místa pak nuly (a to mluvím za horšího středo-pólaře). Pak se musí bodování napasovat na zakoupený systém, který je na webu a kvůli stávajícímu systému, je nepoužitelný.

4) Pouze jeden závod:
Jak už jsem nastínil v předchozím bodě, stávající formát komplikuje použití bodovacího systému. Proto by se v GT Cupu 2013 mělo během jednoho soutěžního večera závodit jen v jednom závodě.

Epilog:
To jen tak pro začátek, každý víme, že GT5 je komunitně na okraji zájmu, přeci jenom PS3 není PC. A s jinou hrou na PS3 to nebude jinak, spíš hůře, Gran Turismo je přeci pořádný pojem, tím mám na mysli, že Project CARS to nezachrání :) aspoň ne na PS3.
novcze
Příspěvky: 357
Registrován: 22.3.2012 16:38
PSN ID: novcze

Re: GT Cup 2012

Příspěvek od novcze »

mno nějaký cup přes zimu bude určitě fajn, nemusí to být nic monstrózního s pohárkama a diplomama úplně postačuje tabulka s bodama jak ji dělá sonyman

co se týče formátu, možná bych se vyvaroval cupu s jedním autem, ale na každý závod bych použil jiné zajímavé auto, kvalifikace by mohla být nějakým neobvyklým způsobem, třeba otočit pořadí z minulého závodu a o dobu kvalifikace prodloužit hlavní závod, určitě se nad tím můžeme dál bavit
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1994
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

GT Cup 2012

Příspěvek od markoduno »

já osobně moc nejezdím, protože mi to nevychází časově. Buď jsem v práci, nebo se něco slaví a nebo jsem tak grogy, že prostě nemám na to, abych závodil. Loni to šlo, ale letos se to nějak podělalo. Chyba je na mé straně.
Rozhodně bych ale CUP neházel do smetí. Je třeba si sednout a pořádně to probrat. Naštěstí bude akce v Kobylí, kde nám to bude vše umožněno. Je ale potřeba, aby si každý připravil poznámky, návrhy, podněty či svou vizi, jak by měl CUP vypadat.
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

GT Cup 2012

Příspěvek od eddie »

Tak pohárky už mám doma, teď už jenom rozluštit hádanku kdo je dostane. ;)

http://eddie-cz.rajce.idnes.cz/Poharky_ ... 012240.jpg
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
sonyman
 
 
Příspěvky: 175
Registrován: 22.3.2012 10:46
PSN ID: GT-Racing-cz_MR
Bydliště: Olomouc

GT Cup 2012

Příspěvek od sonyman »

eddie píše:Tak pohárky už mám doma, teď už jenom rozluštit hádanku kdo je dostane. ;)

http://eddie-cz.rajce.idnes.cz/Poharky_ ... 012240.jpg

O vítězi je rozhodnuto. Zbytek bedny? Zde je nápověda...

Obrázek

tyto body určují pořadí v šampionátu - za des.čárkou je součet bodů z hlavních závodů
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

GT Cup 2012

Příspěvek od eddie »

Chi poděkovat všem co se podíleli na GT Racing cupu 2012....jak pořadatelsky, tak jezdecky.....doufám, že se vám cup líbil a že se u nějakého budoucího projektu sejdeme minimálně ve stejném počtu. ;)
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

GT Cup 2012

Příspěvek od eddie »

Losování cen a předávání pohárků se uskuteční 23 až 25.11.2012 v Kytlici, když by někdo z prvních třech nemohl dorazit, tak bude pohárek zaslán standartně poštou.
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

GT Cup 2012

Příspěvek od osiwaru »

Dáte někdo dohromady nějaký článek/epilog? :) Dejte!
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

GT Cup 2012

Příspěvek od eddie »

Osi ve slohu jsem nikdy nevynikal, takže epilog přenechám někomu zdatnějšímu.

Chci tady, ale upozornit na pár pilotů co odjeli celý cup bez vynechání závodu.
Jsou to Vivav83, Pavel67, Kapsic, Osiwaru a Hanz77. Smekám hoši a do budoucna si přeji více takových železných jezdců....za admini můžu jen říct...DÍKY. ;)

A samozřejmě gratuluju k prvnímu místu " Majkl je prostě famózní " a když by Schumi jezdil simracing závody měl by s tebou na trati Michale určitě velké problémy. ;)
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

GT Cup 2012

Příspěvek od speedy »

Osiwaru píše:Dáte někdo dohromady nějaký článek/epilog? :) Dejte!


tak na článek jsem skutečně ten pravý :? .... hned jak uvidím na tvojetrubka.cz video z FRD(2010) a LAN5 (2011) tak ti ho pošlu na mejla :twisted: :twisted:
Jako epilog by se třeba mohl zopakovat s RX7TC vybraný dvoj-závod.... když už máme všichni vymakané ty se-tu-py
Hlasuju pro SPA nebo Monaco !! všichni PP610


MSCH a simracingové klání ?? To by byla další tragedie - brzdil by moc brzy a hned by jednu koupil zleva i zprava 8-) :lol:
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

GT Cup 2012

Příspěvek od pavel67 »

Nemyslel Osi tím epilogem něco jako :idea: ...slovo závěrem??? :!: :?:

a né zase nějaký drandění s tou zatracenou RX7mičkou??? :x :evil:
...každej má něco, já jezdím...
novcze
Příspěvky: 357
Registrován: 22.3.2012 16:38
PSN ID: novcze

GT Cup 2012

Příspěvek od novcze »

speedy píše:
Osiwaru píše:Jako epilog by se třeba mohl zopakovat s RX7TC vybraný dvoj-závod.... když už máme všichni vymakané ty se-tu-py
Hlasuju pro SPA nebo Monaco !! všichni PP610


Je pravda, že znalost RX7 TC by se ještě mohla zúročit, ale na trati kde se nejelo, třeba Madrid a Tsukuba
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

GT Cup 2012

Příspěvek od osiwaru »

pavel67 píše:Nemyslel Osi tím epilogem něco jako :idea: ...slovo závěrem??? :!: :?:
a né zase nějaký drandění s tou zatracenou RX7mičkou??? :x :evil:


JJ, myslel. Ale, moc dobře to nevidím, avšak mám nápad, ještě se ozvu :)
Zamčeno