Kvalifikace - nový vs starý způsob

Archív
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

GT Cup 2013 - Testování

Příspěvek od osiwaru »

ToyRipper píše:... Vsimnul jsem si, ze se resi casy a skupiny po telefonu, coz mi prijde slozite a nedovedu si predstavit jestli se pojede na 4 skupiny jak to budete skladat. Sdilet nejakou tabulku na webu je preci mnohem snazsi a sortovani dle casu je otazka chvilky.
Ano, takhle nějak to bude. Zatím to vypadá na Office Web Apps.
Uživatelský avatar
ToyRipper
 
 
Příspěvky: 552
Registrován: 15.1.2013 16:36
PSN ID: ToyRipper

GT Cup 2013 - Testování

Příspěvek od ToyRipper »

Koukam to mate v maliku. :D Kdyby byla potreba pomoc s necim v IT dejte klido vedet.
Naposledy upravil(a) ToyRipper dne 21.1.2013 11:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

GT Cup 2013 - Testování

Příspěvek od speedy »

Systém je již hotový. Zbývá zaškolit vybrané budoucí adminy. ;)
zapis Q1.jpg
Uživatelský avatar
ToyRipper
 
 
Příspěvky: 552
Registrován: 15.1.2013 16:36
PSN ID: ToyRipper

GT Cup 2013 - Testování

Příspěvek od ToyRipper »

speedy píše:Systém je již hotový. Zbývá zaškolit vybrané budoucí adminy. ;)
zapis Q1.jpg
:ugeek: Parada. :ugeek:
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

GT Cup 2013 - Testování

Příspěvek od speedy »

ToyRipper píše:
speedy píše:Systém je již hotový. Zbývá zaškolit vybrané budoucí adminy. ;)
zapis Q1.jpg
:ugeek: Parada. :ugeek:
Jenže i přes to všechno je online vyhodnocení stále pomalé a nepoužitelné.

Nejlepším řešením by bylo během příprav vypsat několik termínů pro kvalifikaci. Jakési Q-session v průběhu třeba týdne před závodem. Tam by piloti měli jedinou možnost zajet kvalifikační čas (třeba během 15ti minut nebo 5ti kolového závodu?) . Každému session by někdo adminoval a výsledky by se na webu hned zpracovali a evidovali. V den závodu by karty byly loženy a tyhle zmatky by úplně odpadly.
.... Třeba se nápad "Q-session" ujme - uvidíme ;)
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

GT Cup 2013 - Testování

Příspěvek od osiwaru »

speedy píše:Jenže i přes to všechno je online vyhodnocení stále pomalé a nepoužitelné.

Nejlepším řešením by bylo během příprav vypsat několik termínů pro kvalifikaci. Jakési Q-session v průběhu třeba týdne před závodem. Tam by piloti měli jedinou možnost zajet kvalifikační čas (třeba během 15ti minut nebo 5ti kolového závodu?) . Každému session by někdo adminoval a výsledky by se na webu hned zpracovali a evidovali. V den závodu by karty byly loženy a tyhle zmatky by úplně odpadly.
.... Třeba se nápad "Q-session" ujme - uvidíme ;)
Konečně na to někdo kápnul ;) , já se to tady bál napsat. Jako pravidelný admin druhé kvalifikační skupiny jsem určitě pro. Protože, stávající způsob kvalifikace mě někdy irituje. Od teď mi říkejte "NKK" - Nezávislí kvalifikační komisař nebo "IQO" - Independent Qualify Officer :) Jak chcete, jdu do toho.

Ne, vážně, furt máme čas, tuto myšlenku rozvíjet a propracovat. Ještě jednou jsem pro!
Uživatelský avatar
DudySVK
Příspěvky: 102
Registrován: 4.5.2012 14:08
PSN ID: DudySVK

GT Cup 2013 - Testování

Příspěvek od DudySVK »

Ja cez tyzden kvaldu odjazdit nemozem ale je tu este jedna vec. Napriklad Eddy alebo Speed pripadne niekto z gtracingu by ma mohol odkontrolovat. Ja mozem hrat len v nedelu vecer a niekedy v sobotu. Tak napriklad eddy zalozi lobby ja odjazdim kvaldu, eddy to zapise a v nedelu pred zavodom mi povie do ktorej skupiny patrim a na ake miesto...

Ale radsej sa priklonim ku klasickej nedelnajsej kvaldy tesne pred zavodom.
GT Academy 2012 National Finalist (UK & IE)
GT Academy 2012 National Finalist (SVK)
GT Academy 2013 National Finalist (SVK)
GT Academy Race Camp 2013
Uživatelský avatar
ToyRipper
 
 
Příspěvky: 552
Registrován: 15.1.2013 16:36
PSN ID: ToyRipper

GT Cup 2013 - Testování

Příspěvek od ToyRipper »

Jsem pro jakekoli 'jine' reseni. Klidne i kvaldu pres practice jak to bylo na GTacademy.
Pri tak dlouhem cekani na start mi vychladnou nohy a hrozi odlomeni chodidla pri brzdeni do T1! :D
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

GT Cup 2013 - Testování

Příspěvek od osiwaru »

DudySVK píše:Tak napriklad eddy zalozi lobby ja odjazdim kvaldu, eddy to zapise a v nedelu pred zavodom mi povie do ktorej skupiny patrim a na ake miesto...
S jistým individuálním přístupem tento systém kvalifikací počítá. Takže, to nebude problém.
popelus19
Příspěvky: 33
Registrován: 17.1.2013 10:56
PSN ID: Popelus19
Bydliště: Trutnov

GT Cup 2013 - Testování

Příspěvek od popelus19 »

speedy píše:Každému session by někdo adminoval a výsledky by se na webu hned zpracovali a evidovali. V den závodu by karty byly loženy a tyhle zmatky by úplně odpadly.
.... Třeba se nápad "Q-session" ujme - uvidíme ;)
souhlasim , to je dobre reseni. ;)
Naposledy upravil(a) osiwaru dne 21.1.2013 16:25, celkem upraveno 1 x.
Důvod: zbytečné citace
Obrázek
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

GT Cup 2013 - Testování

Příspěvek od speedy »

DudySVK píše:...Speedy pripadne niekto z gtracingu by ma mohol odkontrolovat. .....
s tím se počítá, jasná věc.
Je nás 40, vyjímky v termínech budou vždy ;)
Uživatelský avatar
SJ.sprint
 
 
Příspěvky: 633
Registrován: 22.3.2012 10:25
PSN ID: GT-Racing-cz_SJR
Bydliště: Milovice nad Labem

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od SJ.sprint »

Kvuli ušetřeni času je to asi dobry napad. Jinak to trochu ztraci na atraktivitě a napěti - no uvidime. Ja jako vždy se přizpusobim. Ale je tam to "ale"
Zakladatel Karate-do říkal: "Zbraň musí být pokračovaním ruky".
Já říkám: "Volant a pedály jsou pokračováním mozku ...
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od eddie »

Nový systém, když by se výsledky zveřejňovali průběžně by znevýhodňoval ty co by jezdili kvalifikaci jako první...a to jak jejich Top čas, tak i vůz co si vybrali. Trochu by to postrádalo i napětí jak píše Sergej, ale já určitě přijmu jakýkoliv systém, který přispěje ke zlepšení GT Cupu 2013.
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
DudySVK
Příspěvky: 102
Registrován: 4.5.2012 14:08
PSN ID: DudySVK

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od DudySVK »

Ja do radsej za nedelnu kvaldu ale ak to ma usetrit cas tak kludne aj individualne kvaldy su OK. Eddy budu sa este menit PP?
GT Academy 2012 National Finalist (UK & IE)
GT Academy 2012 National Finalist (SVK)
GT Academy 2013 National Finalist (SVK)
GT Academy Race Camp 2013
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od osiwaru »

eddie píše:Nový systém, když by se výsledky zveřejňovali průběžně by znevýhodňoval ty co by jezdili kvalifikaci jako první...a to jak jejich Top čas, tak i vůz co si vybrali. Trochu by to postrádalo i napětí jak píše Sergej, ale já určitě přijmu jakýkoliv systém, který přispěje ke zlepšení GT Cupu 2013.
Myslím si že, tuto informaci půjde tak nějak tutlat. Na druhou stranu víme jak kdo umí a co je schopný zajet, takže výsledky kvalifikace nejsou až takovým překvapením, aspoň pro mě.
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od pavel67 »

Já jsem rozhodně pro již zažitý způsob závodního večera.
Ta kvalfikace k tomu nějak patří, myslím že to tvoří ucelený závodní večer. Není to zase tak často, že by se to nedalo vydržet - z pohledu jezdce účasníka. Je mi jasné, že z pohledu admina závodu už je to víc zatěžující. Sám to můžu posoudit z osobní zkušenosti. To se pak chybička vloudí nejen při zadávání závodu a dokonce se pak člověk myslím i hůř soustředí na závod.

Pokud se zadá do pravidel (jestli to tam teda už není, nejsem si jistej) striktní dodržování včasné docházky do závodu s tím, že v daný čas se jede bez jakýchkoliv pardonů a čekání, tak se snad každý bude snažit dostavit se včas. - tak jak to mají např. na GTAreně. U nás to bylo vždy tak víc kamarádské...

A další návrh - aby nebyli znevýhodněni stále stejní lidé adminováním, co kdyby se tato funkce tak nějak rozvrhla mezi zůčastněné weby nebo týmy... Každý máme mezi sebou zkušené lidi, kteří s tím mají již určité zkušenosti.
Podle vzoru - mustru, jako byl napsaný vloni by bylo adminování identické pro všechny.

a jen pro zajímavost - i přes včerejší zpoždění jsou výsledky Q1 vyfotgrafovány v čase 20:15, výsledy R1 pořízeno ve 21:09, konečné pořadí R2 ve 21:50. Tzn, že celý závodní večer se vešel do dvou hodin...
...každej má něco, já jezdím...
Uživatelský avatar
DudySVK
Příspěvky: 102
Registrován: 4.5.2012 14:08
PSN ID: DudySVK

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od DudySVK »

Ak ste sa vosli dov dvoch hodin tak to je super.
GT Academy 2012 National Finalist (UK & IE)
GT Academy 2012 National Finalist (SVK)
GT Academy 2013 National Finalist (SVK)
GT Academy Race Camp 2013
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od speedy »

pavel67 píše:Tzn, že celý závodní večer se vešel do dvou hodin...
Pozor, pozor!! Neplést si pojmy a dojmy !!!

nezapomínejte na pár zásadních drobností:
- byly pouze dvě skupiny
- závody byly podstatně kratší
- room byl založen před 19:30 a stejně celková doba přesáhla 2,5hod..
- atakdále propánakrále, blábláblá

samotní piloti délku večera ovlivní pouze svou dochvilností a kázní. Není možné aby někdo vlezl do roomu a ptal se, jaké si může vzít auto . Pak room opustil a šel koupit nové auto, bo žádné nemá... takovej jantar v ostrém závodě zaslouží akorát tak zastrkovadlem po šňupáku, zdržuje ostatní a těm pak různě odpadávají v T1 chodidla, jiným mrznou nohy...
Jsem také za to, aby se v cupu se slušnou a zajímavou účastí (konečně!) žádné lido-demo neprovozovalo.
Sám jsem přišel taky pozdě a sere mě to, čekalo tam už 11 nadržených pilotů....

mnohem větší měrou může množství prostojů ovlivnit admin závodu. Tomu se musí nějak pomoci . Osi zmínil jakýsi checklist pro admina závodu - to je dobrá myšlenka. Věci určitě pomůže.
Vychytáme zbytečnosti, jako že skupina A bude čekat se zahájením kvalifikace na skupinu B ... PROČ??...
Naopak adminovi skupiny A uberete čas na zpracování výsledků...
Dodnes nechápu, proč si admini výsledky kvaldy telefonují. V době emailů, online formulářů, skype, MMS a jiných fičur ??? PROČ ??? žijeme ve středověku ?
Je ještě hodně věcí na vyzkoušení a odladění .....
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od eddie »

Trochu slov ze středověku....mluvené slovo je někdy rychlejší než všechny moderní vymoženosti :o . Né moderní a rychlá forma, která by se podařila aplikovat by byla určitě užitečná. ;)
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od speedy »

eddie píše:....mluvené slovo je někdy rychlejší než všechny moderní vymoženosti....
online XLS je hotový a odladěný. Jediný zádrhel je v lidském faktoru.
"když admini budou umět systém využít, není vůbec potřeba mluvené slovo" a to mi věř, s osim jsme to už otestovali. ;)
Zamčeno