Kvalifikace - nový vs starý způsob

Archív
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od osiwaru »

speedy píše:
eddie píše:....mluvené slovo je někdy rychlejší než všechny moderní vymoženosti....
online XLS je hotový a odladěný. Jediný zádrhel je v lidském faktoru.
"když admini budou umět systém využít, není vůbec potřeba mluvené slovo" a to mi věř, s osim jsme to už otestovali. ;)
XLSX, XLSX, starému XLS jsem odzvonil v roce 2007 :)
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od Redjous75 »

Ještě by tu byla možnost, jelikož se letos neúčastním závodů ,kdy kvalifikace by byla odježděná v danných termínech před závodem. Třeba 4 skupiny, čtyři termíny + samozřejmě dali by se i vytvořit individuální termíny viz. příspěvek Capiho.Kdy bych se třeba na hodinu připojil , jako komisař bych odjel v danném termínu s danou skupinou kvalifikaci sepsal bych jí a celkové výsledky bych zveřejnil řekněme 2 dny před závodem ?. ( Samozřejmě nestranost a férovost zaručuji ) . Pak bych je jen lípnul na web a závody by se už v danný termín odjeli. Admini pro své skupiny by si už jen pustili závodníky do závodu dle hotové kvaldy.
Kvalifikace mimo hl. závod ale nese jedno negativum pro konkrétní závod a to tzv. Studený start. Opozdilci co to budou mít tak akorát budou muset do závodu startovat bez rozjížďky to v případě předních pozic může být trošku problém ( právě kvůli incidentům ).
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
laktibrada
Příspěvky: 47
Registrován: 20.12.2012 16:33
PSN ID: laktibrada

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od laktibrada »

A nemohlo by sa to urobit tak, ze take to rozdelenie do skupin by sa spravilo iba raz? Skokovy narast jazdeckeho "umenia" nejako nepredpokladam, takze tak ci tak vzdy budeme +/- 1 jazdec vzdy v tej istej skupine. Takze by uz v tej danej skupine sa odjazdila klasicka Q a hned na to sa spustil zavod.

Samozrejme je to len navrh. V pripade potreby rozsirenia poctov adminov som plne k dispozicii :)
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od osiwaru »

laktibrada píše:Samozrejme je to len navrh. V pripade potreby rozsirenia poctov adminov som plne k dispozicii :)
Tak jak to popisuješ, to právě je, kvalifikační skupiny jsou v podstatě rozděleny dle výkonnosti. A ve finále to tak asi zůstane. Ještě uvidíme jak to zvládneme až budou skupiny tři.
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od speedy »

laktibrada píše:....Skokovy narast jazdeckeho "umenia" nejako nepredpokladam, ...
...V pripade potreby rozsirenia poctov adminov som plne k dispozicii :)
Lakti díky za nabídku adminování závodů. Určitě to potřeba bude, přidávám tě do seznamu možných adminů. Paráda :!:

Trvalé rozdělení do skupin by bylo velké zjednodušení a velká časová úspora. To je nezpochybnitelné.
Jenže touto cestou se pustit nemůžeme:
Sice závodní rychlost pilotů navzájem známe a výsledky by mohli být z velké části i předvídatelné - jenže do hry vstupuje faktor nevypočitatelnosti a tím je nutnost volit pro každý závod jiné auto.
Právě kvůli této povinnosti se bude složení skupin neustále měnit. Bude tedy nutné vždy odjet celou kvalifikaci pro každý závod extra.
-----------
Schválně jsem na test race Fuji vzal auto z těch slabších a zkusil kam až se dokážu propracovat. Nechci být trvale zařazen do středu druhé skupiny, kam zhruba výkonnostně patřím. Rád bych zažil i trochu víc adrenalínu v krvi a budu se vždy rvát o první skupinu. Jak jsem psal v přihlášce "jdu do toho naplno a nikoho nešetřím" :twisted:

Trvalé rozdělení nebo losování skupin není ta správná cesta po které chceme jít. OSI připravuje i tabulku s porovnáním úspěšnosti jednotlivých webů - která by při stálém složení skupin ztratila smysl
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od markoduno »

Ale i mě se občas poštěstilo se dostat do první skupiny, i když patřím mezi spíše slabší piloty. A čuměl jsem, jaký je rozdíl mezi první a druhou skupinou v samotném závodě.
Myšlenka Q mimo závodní den se mi moc nelíbí. Samozřejmě se přizpůsobím, ale radši bych ji ponechal na závodní večer.
U Q mimo závodní večer by se museli tajit výsledky, protože jak psal eddie, tak by to bylo pro ty první zúčastněné nevýhodné.
V samotném závodě jde pouze o to, aby se vedoucí místností naučili pracovat s online dokumenty či použili jiný komunikační kanál (skype atd.). Bylo by dobré to otestovat. Myslím, že speedy a Osiwaru to již zkoušeli a vše klapalo na jedničku.
Uživatelský avatar
sonyman
 
 
Příspěvky: 175
Registrován: 22.3.2012 10:46
PSN ID: GT-Racing-cz_MR
Bydliště: Olomouc

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od sonyman »

Myslím, že správa přes sdílenou Excel tabulku bude v pohodě. Nezkoumal jsem to do detailů, jen jsem viděl tu "kuchařku", co tu dával speedy, kde jsem jen nepochopil, proč to spojovat, když to může být v jedné od začátku, ale OK.

Alternativa (námět do budoucna): Jednoduchý web formulář - položka nick (přes "šipku" již připravená jména) a čas (ideálně, ať se neblbne s dvojtečkama atd. jako 3 pole - min + sec + msec). Na jiné (veřejné) adrese pro všechny výpis celé tabulky výsledků kvalifikace, včetně rozdělení do skupin podle časů, případně se to dá vyšperkovat i výpisem ID lobby. Před každým závodem by se jen v tabulce přes DB vymazaly časy. Tímto způsobem by si dokonce mohli účastníci závodu, kdo má po ruce PC nebo chytrý mobil, odeslat svůj čas (jen jeden údaj - nick se díky přihlášení vyplní automaticky) a admin to pak jen zkontroluje a doplní chybějící, čímž se vše zrychlí.
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od speedy »

sonyman píše:...proč to spojovat, když to může být v jedné od začátku
né každý hoví PC, tak vyrábíme blbuvzdornou formu. :oops:

Současná podoba: Každá skupina má svou tabulku, kde případná chyba ostatním nevadí. V tabulce má předepsané všechny nicky. Jednoduchým filtrem admin vybere aktuální. K nim připíše dosažené časy. Svou tabulku překopíruje do připravené části celkové tabulky. Hlavní admin uvidí nakopírované tři tabulky. Provede jednoduché porovnání vložených dat dle časů.
Hotová, už srovnaná tabulka se zobrazuje všem adminům skoro v realném čase porovnání. Každý si odečte výsledek a v roomu rozdá další pokyny.

Proces se dá jistě více zjednodušit a automatizovat, narazíme ale na (ne)znalost práce s PC.
Uživatelský avatar
Substance242
Příspěvky: 141
Registrován: 20.1.2013 23:24
PSN ID: Substance242
Bydliště: Kysucké Nové Mesto
Kontaktovat uživatele:

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od Substance242 »

Vynechajme Q úplne, prvý pretek sa pôjde podľa náhodného poradia a potom reverzné celkové poradie v šampionáte. ;-) (just kidding... maybe)
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od osiwaru »

sonyman píše:Myslím, že správa přes sdílenou Excel tabulku bude v pohodě. Nezkoumal jsem to do detailů, jen jsem viděl tu "kuchařku", co tu dával speedy, kde jsem jen nepochopil, proč to spojovat, když to může být v jedné od začátku, ale OK.
Nic se teoreticky nespojuje, sešit je jeden, jen každá skupina má svůj list, kam admin zadá výsledky. Pak jeden z nich (ten s jedním okem) sloučí výsledky a seřadí, aplikace podporuje editací z více účtu najednou.

Speedy, když tak to klidně Martinovi na-sdílej, má ten samý účet jako ty, akorát s jiným nickem :) Já se z práce na SkyDrive zatím nedostanu, už jsem poslal kolkovanou žádost do Japonska ať mi to odblokují.
laktibrada
Příspěvky: 47
Registrován: 20.12.2012 16:33
PSN ID: laktibrada

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od laktibrada »

Este jeden dotaz. Aby sa predislo nedochvilnosti jazdcom, mohlo by sa to spravit ako u nas na gtarene. Pokial je start kvaldy o 19,30. Tak najneskor o 19,25 musia byt vsetci jazdci v lobby. Proste u nas mame 10 minutove "okno" na pripojenie, pak sa zacina kvalda.
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od speedy »

Osiwaru píše:...už jsem poslal kolkovanou žádost do Japonska ať mi to odblokují.
když mi od japončíků seženeš karbonovou destičku vyhřívání sedadla řidiče MPSky, tak budu klidně dělat admina všem třem skupinám najednou :!: :o Tenhle blbej díl není k sehnání ani v evropě, ani ve státech .... ani na aukru :oops:

Zkusím ty tabulky Sonymanovi nějak dopravit, ale spíš je pošlu na hanácko PPLkou, než se mi povede něco nasdílet :mrgreen:
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od speedy »

laktibrada píše:Proste u nas mame 10 minutove "okno" na pripojenie, pak sa zacina kvalda.
jj, toto bude nutností. Asi dáme to 10minutové okno do propozic a start kvaldy nejpozději 19:45 . Někteří piloti mají volno u TV až kolem 20:00 ... tuším to psal markoduno a toyripper (nejsem si jistý)
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od markoduno »

to víte, já jsem byl vždy problémový pilot :lol: :lol: :lol:
laktibrada
Příspěvky: 47
Registrován: 20.12.2012 16:33
PSN ID: laktibrada

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od laktibrada »

Ako to bol len priklad tych 19,30. Ak sa bude GT cup jazdit od 20,00 tak proste vsetci musia byt v lobby do 19,55 v opacnom pripade pokuta a napisanie do zosita 100x - "Uz nikdy nebudem meskat do GT cupu" :evil:
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od speedy »

laktibrada píše:....pokuta a napisanie do zosita 100x - "Uz nikdy nebudem meskat do GT cupu" :evil:
gooood, doplním to do propozic CUPu2013 :mrgreen:
Uživatelský avatar
sonyman
 
 
Příspěvky: 175
Registrován: 22.3.2012 10:46
PSN ID: GT-Racing-cz_MR
Bydliště: Olomouc

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od sonyman »

Osiwaru píše:Nic se teoreticky nespojuje, sešit je jeden, jen každá skupina má svůj list, kam admin zadá výsledky. Pak jeden z nich (ten s jedním okem) sloučí výsledky a seřadí, aplikace podporuje editací z více účtu najednou.
No tak jsem to i myslel, ale tu sloučenou tabulku z jednotlivých listů Ti může automaticky poskládat Excel, stačí jen přiřadit pilotům jedinečné ID a pak to není problém. Čili by pak stačilo jen hlavnímu adminovi kliknout na seřadit, resp. nevím, zda na webové verzi funguje i makro, aby to Excel řadil automaticky sám. :?:

No jak bude chvilka, tak se mrknu, jak to máte implementované. Samozřejmě jde o to, aby to bylo pro obsluhu co nejjednodušší.
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od Redjous75 »

Jako nechci malovat čerta na zeď, ale i v tom nejpromakanějším způsobu řízení kvalifikace se Vám nepodaří se 40 lidmi odstartovat do hlavního závodu v rozdělených čtyřech skupinách dřív jak kolem deváte večer tedy za předpokladu že kvalda odstartuje na osmou.

Kvalifikace : 10min = 20:10 , každej admin zadá výsledky do např. sdílené tabulky : představte si opsat z nějaké fotky nebo papírku vedle do tabulky : Speedy 1:58.362 to x 10 , pak odeslat někdo to musí vyhodnotit a zase někdo musí oznámit adminům příslušných skupin kde je kdo. I když to v lepším případě admini uviděj na nějakém sdíleném souboru tak informaci musej oznamit pilotům kde je kdo. Začnou škatulata - ten půjde tam ten sem , tenhle bude mít problém se dostat do loby , ten se stémhle neuvidí a celé to padá jako krabička z karet. Taky se musejí v každé skupině ještě piloti pustit do závodu dle kvlady atd.
Možná se mílím a vše bude třeba jednoduší. Ale osobně míchanice s kvaldou, připojování bylo to nejzdlouhavjejší na minulých šampionátech. No nevím.
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od speedy »

sonyman píše:... nevím, zda na webové verzi funguje i makro, aby to Excel řadil automaticky sám. :?: No jak bude chvilka, tak se mrknu, jak to máte implementované. Samozřejmě jde o to, aby to bylo pro obsluhu co nejjednodušší.
MArtine, v mém excelu doma mám seřazovací makro odladěné, funguje spolehlivě. Bohužel v xlsx makra nejsou podporována.
Jestli budeš mít chvilku tak na to koukni, oko profíka uvidí lépe než SPEEDYslepý a OSIjednooký... THX
Uživatelský avatar
sonyman
 
 
Příspěvky: 175
Registrován: 22.3.2012 10:46
PSN ID: GT-Racing-cz_MR
Bydliště: Olomouc

Kvalifikace - nový vs starý způsob

Příspěvek od sonyman »

speedy píše:MArtine, v mém excelu doma mám seřazovací makro odladěné, funguje spolehlivě. Bohužel v xlsx makra nejsou podporována. Jestli budeš mít chvilku tak na to koukni, oko profíka uvidí lépe než SPEEDYslepý a OSIjednooký... THX
OK, pošlete mi mejlem ten soubor, nebo údaje k přihlášení se někam. Nespěchá, stačí jak bude Osi online. To řazení je už detail, stačí kliknout a je to, spíš bych zkusil, aby to slučovalo ty samostatné listy do jedné výsledné tabulky automaticky, měly by tak být i vidět průběžné výsledky, jak se to bude postupně plnit. No uvidíme, zda to půjde na webu.

Jinak Pepa má pravdu v tom pořízení, to je nejhorší zdržovačka. Jak to někde bude, tak už výsledek je hned k dispozici (rozdělení do skupin). Ten jeden list s celkovými výsledky by možná mohl jít sdílet veřejně, ale to nevím přesně.

Aby byl rychle přehled, kdo půjde do jiné skupiny, tak v celkové tabulce by měla být vidět i původní Q skupina u pilota. To lze zajistit automaticky, pokud bude fungovat to slučování. Kdyby ne, tak by se asi musel přidat sloupec k datům pilota.

No a ještě mi uniklo - ty Q skupiny budou vždy stejné každý závod? Předpokládám, že ano, resp. hodně podobné, což zjednodušuje přípravu dat pro pořízení výsledků kvalifikace.
Zamčeno