Přípravný závod - NURB GP/F 27.1. 18:20

Archív
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od markoduno »

Dojmy a pojmy podám zítra. Jen bych chtěl poprosit o replay 1sk. 2.závodu. Děkuji
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od speedy »

pár věcí je třeba dořešit. spotřeba paliva při opotřebení "FAST" s náma vyjebala skoro se všema. Zvýšení PP po prvním závodu taky dořešíme, bude nutné proceduru kontroly PP provádět i před druhým závodem.
První kolo druhého závodu sna dnení třeba komentovat, ale přeci jen TO NENÍ SPRINT RACE! Ten závod je sice kratší, ale furt má kolem 35 minut. Proč takový maso hned po startu?

V prvním závodě jsem omylem nastavil 24 kol a taky se mě to vymstilo. Došel mi benál v půlce posledního kola ze 4místa :roll:
Druhý závod už byl lepší, ale jediná malá chyba mě vyřadila z boje o celkové P3 v cíli. Škoda, naděje byla veliká :oops:

Díky všem za trpělivost s mým (ne)adminováním. Poprvé je to vždy nejhorší ;)
Příští neděli připravíme další zkušební závod, ať se piloti mají možnost na trati lépe seznámit. Procedura řazení po kvalifikaci se nám dnes protáhla kvůli čekání na potíže s připojením ve druhé skupině, jinak by snad čekání bylo snesitelné.

Prosím někoho o replay druhého závodu 1.skupiny - se mi to neuložilo a vůbec nevím proč :evil: Udělám krátký videoreport :!:
Naposledy upravil(a) speedy dne 27.1.2013 23:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vozembouch5
Příspěvky: 3
Registrován: 5.12.2012 10:42
PSN ID: Vozembouch5

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od Vozembouch5 »

Mám 2 poznámky: při příchodu do 2. skupiny my nebylo skontrolováno PP a po 1.závodě, když se každýmu navýšilo PP, tak taky ne.. Jinak to bolo fajné..
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od markoduno »

Vozembouch5 píše:Mám 2 poznámky: při příchodu do 2. skupiny my nebylo skontrolováno PP a po 1.závodě, když se každýmu navýšilo PP, tak taky ne.. Jinak to bolo fajné..
Dík za poznámku. Máš napůl pravdu. V prvním závodě OSI auta pouštěl dle PP! . Ve druhém už ne, protože se vše začalo protahovat. Jinak ale v CUPu bude vše kontrolováno. Další test už to bude tak, jak to má být. ;)
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od osiwaru »


Ještě celková kvalifikace.
derek
Příspěvky: 74
Registrován: 22.3.2012 13:30

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od derek »

incidenty v prvnich kolech druheho zavodu byly celkem zbytecny, za prvy do caparza jsem na konci cilovky naboural jen proto, ze byl v T1 extremne pomaly, jako sorry ty sis tam daval kaficko bo co? :) Druhej byl hned na konci druhyho kola, kdy se majkl cpal na vnitrek, liznul travu a oprel se do caparza a vylit ven, ale docela me zarazilo co pak udelal capi, v poho dobrzdil do T1 i kdyz to mel asi pekne rozmlaceny a kdyz videl msm v kacirku tak dupl na plyn a umyslne ho "dodelal" tohle oplaceni newim newim.. alespon tak to vypadalo na mym replayi
Uživatelský avatar
Majkl
  
  
Příspěvky: 806
Registrován: 22.3.2012 09:11
PSN ID: Magic_Michael_
Bydliště: Střelná Sídliště

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od Majkl »

Prasárna.. co k tomu víc říct, v životě by mě nikdy tohle nenapadlo udělat..
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od pavel67 »

...každej má něco, já jezdím...
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od eddie »

Zdravím z hor hoši a koukám, že to v druhém závodě byla opět asi pěkná mela......startování v opačném pořadí má závody z dramatizovat a né přivodit někomu srdeční příhodu :o
Je to systém na který je potřeba si zvyknout a v testovacích závodech kde nejde o body si to v klidu a polehoučku vyzkoušet.....zatím tam je asi ještě moc adrenalinu. :twisted:
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od pavel67 »

Moje zhodnocení závodu/závodů:

Zvolil jsem po testu asi 4 aut Camaro SS RM ´10 , 580 PP s vědomím, že asi v tomto případě nebudu nijak zvlášť úspěšný. Po připojení a zjištění, že Camaro jedu sám jsem začal propadat v ještě větší skepsi.
Ale výsledky kvalifikace mě rychle a příjemně vyvedly z omylu. Sice byla absence některých stálých rychlíků (eddie, bális, vivav, Kapsa + další...), s výsledkem jsem byl nadmíru spokojen a s vědomím, že s tímto autem jsem schopnej jezdit vepředu, jsem se trochu uklidnil. I když kvalifikace byla ve středu pole - kromě těch dvou střelců vepředu - velice vyrovnaná...

První závod se vyvíjel selkem slibně, na začátku jsem opatrně proplul prvním kolem a usadil se na 3 pozici a v zrcátku jsem pak několik kol pozoroval, jak se pomalu přibližuje novcze. Pneumatiky se pomalu stejnoměrně sjížděly, benzín rychle ubýval a po 12 kole jsem zajel do boxů. Ale... ještě blbec počítám, že jsem na půlku závodu vyplácal skoro 3/4 nádrže a naliju tam jen nějakých 20 litrů. Hned jak jsem vyjel na trať, bylo mě jasný, že pro palivo půjdu ještě jednou. Takže - 4 kola do konce a já šel pro :twisted: malý Redjousův kanystřík, protože kdybych vzal ten větší - 15-ti litrový, tak by mě to vyšlo až do konce a nezastavilo by mě už nic před ziskem 4.místa. Jenže kapky došly v půlce posledního kola, naštěstí později než Speedymu (ten jel spotřebu už kolo a půl) ;) , stejně tak měli sucho v nádrži novcze a precho.

Před druhým závodem jsem v settingu zjistil, že mě šíleně spadl výkon, tak jsem jen přidal omezovačem co šlo, stejně jsem z toho nedostal víc jak 577PP. Ale - start - všichni okolo mě asi nějak zaspali a já vystřelil dopředu a začal ve mě vrtat červík obav...Co jsem zvednul? Nedal jsem si nějak moc? Tak jsem to za prvníma točkama skoro odstavil a přemítal, jak to v tom nastavení vlastně je... rychle do sešitu a kontrola PP a BHP, stejně jsem si nebyl jistej, ještě navíc těm posledním dvěma za mnou jsem nějak rychle ujížděl, tak jsem zajel do boxů že to skončím. Ale pak jsem si řekl zkusím nějaký kola(stejně jsem měl ztrátu) a jestli budu jezdit časem stejný kola jako v tom prvním závodě, tak jsem o.k. A bum ho!!! Já měl auto úplně ready, tak jsem to mastil až do koncec, až jsem ten zmastěnej závod domastil na devátým místě. ;)

Tolik můj referát ke včerejšímu večeru. :lol:
...každej má něco, já jezdím...
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od markoduno »

tak pánové..... jako nezaujatý pozorovatel jsem se podíval na replay 1 skupiny 2 závod.

Na cílové rovince z 2 do 3 kola jste se začali tlačit na pravou stranu a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. MSM vyjel na trávu a "ohrozil a omezil" CaparzaSK. Ten naštěstí situaci zvládl a dobrzdil. Pak však přidal plný plyn a schválně najel do MSM. Z pohledu komisaře jasná penalizace. Toto se nesmí opakovat.
ALE!! Pánové, já být Caparzem, také by mi ujely nervy. To, co jste za ním předváděli 2 kolo, to byl prostě děs.



A můj pohled na včerejší testování ve 2 skupině:
Nebýt došlého benzínu v posledním kole 1.závodu (3-4 pozice by byla pěkná), tak super. Ale jinak jsem spokojený.
Spíše jsem se zaměřil na funkčnost skupiny jako takové.
Největší problém je dodržení časového harmonogramu. 19:40 měla začít Q. Ještě v 55 minutě jsme nejeli a ještě ve 20:22 jsme neodstartovali :( To je hoooodně špatně. S tím se musí něco udělat.
1. Není možné, abychom neustále na někoho čekali, zda se dostaví. Pokud je v propozicích napsáno, že je start Q v 19:40, tak se prostě bude startovat v 19:40 a ne o 15-20 minut později. To prostě jinak nepůjde. Pokud má pilot problémy s připojením, musí chodit do místnosti dříve a ne na poslední chvíli. Je třeba si uvědomit, že admin musí pustit lidi na trať dle PP a to také zabere nějaký čas. Proto, když je start Q v 19:40, musí!!!!! být všichni v místnosti v 19:35!!!
2. Dále se nesmí stát to, pilot nemá připravení auto. To prostě nelze.
3. Při vpouštění do depa musí pilot poslouchat a nastoupit na pokyn admina. To kvůli kontrole PP. Ne později.
4. včera jsme vypozorovali, že po skončení Q je lepší dojet do depa svými silami a ne přes tlačítko START. Někdo ještě může jet Q a díky pomalým autům mu to znemožňujeme. A samozřejmě se tím i šetří čas. Někdo se ptal, zda v Q musí uhnout rychlejšímu, když sám zrovna jede měřené kolo. Nemusí!

Při Q se vyjede z boxů do volného kola a pak jsou k dispozici 3 ostrá kola. Pilot však může zajet pouze 1 nebo 2 ostrá kola. Je to pouze na něm.
Pokud jede pilot ostré kolo, neohlíží se na rychlejší auta za sebou. Pokud však ostré kolo nejde a nebo jej pokazil, je povinen uvolnit místo rychlejším autům jedoucí za ním.
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od osiwaru »

markoduno píše: 4. včera jsme vypozorovali, že po skončení Q je lepší dojet do depa svými silami a ne přes tlačítko START. Někdo ještě může jet Q a díky pomalým autům mu to znemožňujeme. A samozřejmě se tím i šetří čas. Někdo se ptal, zda v Q musí uhnout rychlejšímu, když sám zrovna jede měřené kolo. Nemusí!
Na tu otázku si vzpomínám a dost možná, se ptal pilot, který jel zrovna přede mnou. Měl jsem vypnutý headset, tak jsem to neřešil. Ale, proč se někdo ptá na takovou ptákovinu, když se jede s vypnutým kolizním modelem. A celá kvalda je rej duchů :lol:
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od markoduno »

no vidíš. Ani jsem si nevšiml, že jezdíme Q v tomto modelu :oops: :D
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od pavel67 »

Pokud bych měl zhodotit zmíněný a popisovaný incident...

Vím že se jedná o závody a že být prvním je cílem každého, kdo se tohoto bláznovství účasní, ale...

Z prvního kola michal i derek ví, že jsou nejrychlejší a že stejně všechny předjedou, ale ... !!!
Vy prostě vidíte na trati jako soupeře pouze sebe, ostatní vám v tom VAŠEM závodění asi jen překáží...

Michal to bohužel nevyhodnotil vůbec dobře, protože i když jsi Michale skvělej pilot, na tý trávě to prostě neukočíruješ a myslet si že to nějak dopadne??? pravděpodobně vždycky vezmeš někoho s sebou (i když teď to skoro vyšlo bez újmy...)
Tentokrát se mezi vás přimotal Caparzo, a tomu se pak udělalo rudě před očima!!! A taky se mu tak trochu ani nedivím. V jednom kole to dostal od Dereka, protože jel prý "pomalu" do první zatáčky a pak i od tebe...

Takový je můj názor na věc, nic víc k tomu nehodlám dodávat. I když musím uznat, že vaše souboje dokážou závod pořádně okořenit.
Naposledy upravil(a) pavel67 dne 28.1.2013 12:27, celkem upraveno 1 x.
...každej má něco, já jezdím...
derek
Příspěvky: 74
Registrován: 22.3.2012 13:30

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od derek »

"To, co jste za ním předváděli 2 kolo, to byl prostě děs"

Souboje kolo na kolo děs? ok no :lol: Problém je s reverse gridem, protože jsou vpředu jezdci, který tam nemají co dělat a potom vznikají takovéto situace. Capi ztrácel v průměru 3s na kolo a když se potká nejrychlejší jezdec s nejpomalejším tak je to opravdu katastrofa, kdo nezažije, nepochopí. Jako příklad druhé kolo T1, byl jsem za capim cca 100m, brzdil na svém brzdném bodě a stejně jsem do něj celkem tvrdě narazil, no nechápu. Na fuji jsem se dostal jen během prvního kola z posledního místa na druhý a tady jen během prvního sektoru z předposledního na třetí, co tam děláte?? :shock: :D
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od speedy »

Pavel67 přesně vystihl i můj pocit z 2.závodu 1.skupiny. Derek a MSM hrají jinou ligu - to je jasný a všichni to víme. Derek mě předjel dravě a v pohodě, MSM nechtěl zůstat pozadu a "přeletěl" mě v NGKšikaně, kde si mimo jiné i zkrátil trať a následovala by jasná pentle!! Musel jsem brzdit daleko dřív než s weiderem dokážu a proč asi, Michale?? Abych ty dva přede mnou nerozstřelil jako kulečníkové koule. Kam ses tak vehementně cpal, když víš že Ford GT brzdí o poznání hůř než weider ?? V tu chvilku si měl před očima jen dereka a ostatní piloti ti na dráze "překáželi". NAvíc jsi rychlejší než derek, těch pár vteřinek ztráty při předjíždění startovního pole v pohodě během 35minut závodu stáhneš :!:
Druhé kolo a incident s caparzem všechno jen dovršil. Derek si drží defenzivu (nemůže brzdit na poslední chvilku a sejmout caparza). A ty mu to zbaštíš i s navijákem jako nezkušený ucho.... ty máš na víc, než dělat takový kraviny a vyřadit sebe i jiného ze závodu. Mějte sakra chlapi respekt k pomalejším soupeřům, oni taky jedou svůj závod a chtějí si ho užít.
....Caparzo by byl ze závodu v cupu vyloučen pro nesportovní chování, ikdyž jeho frustraci naprosto chápu. Stal se obětí vaší války na dráze !!
Pozor na to, to nebylo vůbec fair. Do propozic připravuji pasáž: pokuď někdo někoho sejme nesmyslně a obzvlášť prasácky, bude v celkovém výsledku závodu zařazen až za něj. Na tohle by se to zrovna vztahovalo.
Byl to "jen" test, dejte si na podobné bezohledné počínání na trati větší pozor... THX
Naposledy upravil(a) speedy dne 28.1.2013 13:36, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od speedy »

derek píše:Problém je s reverse gridem, protože jsou vpředu jezdci, který tam nemají co dělat ...
rok se s rokem sešel a stále si nic nepochopil. To je smutný. K tomu fakt není co dodat :(
Konec diskuze na toto téma, je to marný...
derek
Příspěvky: 74
Registrován: 22.3.2012 13:30

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od derek »

speedy: zkus jet za nekym, kdo je o 3s pomalejsi nez ty, takovy souper se ti sice bude hledat tezko, ale kdyby nahodou, tak vem v uvahu, ze je za tebou 10 potencioalne rychlejsich pilotu nez docasny lidr zavodu, kteri se na tebe tlaci a jelikoz jsou vyrazne rychlejsi tak chteji dopredu, mozna pochopis jaky z toho vznikne "chaos" a moc rad bych te v takoveto situaci videl, to by byla sranda co.. :D
perisbond007
 
 
Příspěvky: 166
Registrován: 29.3.2012 15:27
PSN ID: perisbond007

Přípravný závod - 27.1. 18:20

Příspěvek od perisbond007 »

ja se zase trapil s vyhledem z auta. dopredu vyhled na h....o a zrcatko opet nikde. takze prvni kola opet v pisku. je pravda ze sem trenink vypustil tak se nemuzu divit.jinak auto jelo dobre. jak pise eddie ze tam bylo asi hodne adrenalinu. bude hur s tim se u zavodu tohoto formatu musi pocita. sprint+ruzne auta=crash .vysledky to urcite okoreni. zase v nedeli cau
Naposledy upravil(a) perisbond007 dne 28.1.2013 13:26, celkem upraveno 3 x.
Zamčeno