Logitech G29

debata o všem možném
Odpovědět
Martinsipy
 
 
Příspěvky: 350
Registrován: 23.3.2012 06:10
PSN ID: GT-Racing.cz_MS
Bydliště: kousek od Hradce Králové

Re: Logitech G29

Příspěvek od Martinsipy »

Male zpozdeni, ale kolecko uz je na ceste ke me domu, zitra bych mel rozbalovat, uz se tesim. Ale v sobotu jedu jeste tyden na dovcu, tak ho mozna ani nestihnu vyzkouset :cry:
RC cars 1/10 elektro
pajinek
 
 
Příspěvky: 73
Registrován: 22.3.2012 19:06
PSN ID: GT-Racing-cz_PV

Re: Logitech G29

Příspěvek od pajinek »

Myslím, že stihneš. :D
To ti nedá spát ho nevyzkoušet a nepodělit se o dojmy z nového kolečka :lol:
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Re: Logitech G29

Příspěvek od Redjous75 »

Já už jezdím :D
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Martinsipy
 
 
Příspěvky: 350
Registrován: 23.3.2012 06:10
PSN ID: GT-Racing.cz_MS
Bydliště: kousek od Hradce Králové

Re: Logitech G29

Příspěvek od Martinsipy »

Pepino ty uz tocis s G29? Me dnes prisla, uz se tady ve vlaku, cestou z prace, rajcuju tlacitkama :lol: ! Ja myslel, ze sis objednal T300?
RC cars 1/10 elektro
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Re: Logitech G29

Příspěvek od Redjous75 »

Ne neobjednával. Počkla jsem si na G29. No a teď už to testuji. : Project Cars, F1 2015, Driver Club. Ještě čekám na pořádný rally a Nascar 2014. Na GT už nikdo nečeká to stejnak výjde ---- nikdo vlastně neví kdy vyjde :lol: .
Zatím se ale nechci moct vyjadřovat mám málo naježdíno.
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Martinsipy
 
 
Příspěvky: 350
Registrován: 23.3.2012 06:10
PSN ID: GT-Racing.cz_MS
Bydliště: kousek od Hradce Králové

Re: Logitech G29

Příspěvek od Martinsipy »

Jak psal Pavel, samozrejme me to nedalo. :) Dostal jsem se k zapojovani az po 23h, no a tak jsem byl linej a ze stojanu WS Pro jsem sundal jen samotny volant a vse ostatni zapojil z G27, jenze rozcarovani, v GT5 i GT6 fungovala jen standartni padova tlacitka probehla kalibrace, jinak nic! :cry: odpojil jsem radicku (mela by byt kompatibilni), porad nic. Nas...y, zklamany ... Rano jsem privstal, zapojil original pedaly a ejhle, vse se rozhybalo. Takze prvni poznatek, pedaly jsou jine (v cem, to netusim :( ), treba budou lepsi??? U G27 jsem mohl oboje pedaly z G25 a G27 prehazovat. Rekl bych, ze 29 je opet pri kalibraci znatelne tissi, vecer schvalne zapojim obe naraz a porovnam, otazkou je, jak to bude vypadat, az bude mit volant najeto par tis.Km, ted muzou byt prevody pouze z vyroby radne promazane. Je SUPER! ze konecne nemusim nikde ve tme hledat ovladac, treba na nastavovani auta, vse se da pohodlne delat na tlacitkach volantu, vcetne vypnuti celeho PS, kurzor i tlac. krizek atd. jsou v pohode dostupna a ovladatelna palci, aniz bych musel ruce sundavat z volantu. Dalsi jen blbustka, ktera me potesila hned pri zapojovani volantu: vsechny konektory - trafo, pedaly a radicka jsou prehledne oznaceny symbolem. Pro nekoho blbost, ale pro me, kdyz opravuju a casto zapojuju cele prislusenstvi opravdu potesi, svedci to, ze po G25 a 27 zase premysleli, napajeni je jasne, ale konektory pedalu a paky jsou z urciteho pohledu stejne a pri odpojovani (treba na servis pedalu ;) ) nerozeznatelne, pro vetsinu blbost, ale me to opravdu potesilo, navic si rikam, ze kdyz premysleli u tohohle, treba tech inovaci bude vic a nebude to cista kopie stareho stroje. Co se tyka samotne jizdy, nereknu nic, zaprve, jsem ujel par kol (doslova), ale hlavne pri mych schopnostech, intenzite a stylu jizdy nejspis nic nepoznam :lol:
RC cars 1/10 elektro
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Re: Logitech G29

Příspěvek od Redjous75 »

Tak ja po druhem dnu můžu říct že spokojenost. Velký problem je ale v hře Project Cars. Takovou úroveň nastaveni volantu jsem ještě neviděl. Jen samotné nastaveni fyziky do volantu je v 18 hodnotách a to každa hodnota ma ještě stupnici ovlivnitelnosti od 0 do 100. Technický popis v angličtině je pro překladače nesrozumitelný a tak nezbývá než tahat nastavení z netu a po různu zkoušet. Ja po par hodinách jsem na úrovni kdy jsem si fakt špičkově užil závod s Nascar vozem. Bohužel defaultní hodnoty jsou nepoužitelné. Jinak F1 a Driver Club tam se volant chová jaksi ploše bez špetky nebo náznaku nějaké radosti z řízení, tedy zjednodušeně sice si zajezdíte bez složitého nastavení , ale jde jen o otáčení volantem. Jinak zatím jsem spokojen. :)
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
hocky
Příspěvky: 259
Registrován: 26.3.2012 17:19
PSN ID: HockyCZ
Bydliště: MOST

Re: Logitech G29

Příspěvek od hocky »

Rede až budeš spokojen, nahoď nějaký to nastavení. Já na svojí G29 zatim čekám, tak abych to pak měl rovnou bez zdržování.
Uživatelský avatar
hocky
Příspěvky: 259
Registrován: 26.3.2012 17:19
PSN ID: HockyCZ
Bydliště: MOST

Re: Logitech G29

Příspěvek od hocky »

Tak, nevim, muj prodejce ho stáhnul z e-shopu. Kde jste si tu G29 objednali chlopi.
Martinsipy
 
 
Příspěvky: 350
Registrován: 23.3.2012 06:10
PSN ID: GT-Racing.cz_MS
Bydliště: kousek od Hradce Králové

Re: Logitech G29

Příspěvek od Martinsipy »

Já tady, platil jsem 8.590Kč plus 35Kč za dobírku, poštovné nad 5tis. zdarma, teď ho ještě o pár kaček zlevnili.
http://www.k24.cz/product/280283/Elektr ... YLOGG29RAC

aha, zdá se, ze ho vyprodali a není na skladě :roll:
Naposledy upravil(a) Martinsipy dne 21.8.2015 22:17, celkem upraveno 1 x.
RC cars 1/10 elektro
Uživatelský avatar
hocky
Příspěvky: 259
Registrován: 26.3.2012 17:19
PSN ID: HockyCZ
Bydliště: MOST

Re: Logitech G29

Příspěvek od hocky »

Díky , ale teď to vypadá že ho tam fakt nemaj.
Ještě zkusim v pondělí jestli nebude u nás v tom kameňáku a pak ho objednám.
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Re: Logitech G29

Příspěvek od Redjous75 »

Takže já po týdnu různého nastavování a zvykání si na nový volant můžu s klidem říct Nová G29 je BOMBA !!!. 100% si vše sedlo tak jak má a v Projectech je to teda jízda jako sviň. Vynikající odezva, vynikající pocit s řízení jakéhokoliv vozu a to ať monstr cars nebo Road cars. O zpracování není třeba psát to je na špičkové úrovni. Pro mě maximální spokojenost. Jedinou malou nevýhodou je, že chybí možnost výměny věnce. Uměl bych si představit takovej F1 volant. Řadičku zatím neřeším to příjde asi až na přestřes v momentě, kdy výjde nějaká super rally hra. Takže kdo přemýšlí nad možnostmi tak s klidem můžu G29 doporučit pro hraní na PS4. ( Zatím jsem volant netestoval na PS3 ).
Jinak teda řeknu Vám že hrát Projecty na špičkovým volantu je zážitek jako sviň. Mám hru už víc jak 4měsíce a pro hraní na ovladači jsem hru vnímal špíš tak nějak neslaně nemastně. Pěkná grafika, fyzika sotva na ovladači čitelná, ale teď co po pár dnech mám volant pro hru nastaven do takové úrovně ( a věřte že volant ve hře jde nastavit od citlivosti přejetého kamínku až po brutální posilovnu ), každopádně teď pár dní žeru každou zatáčku i auto. Závody jsou tak prožitý, jako nikdy na konzoli a s klidem můžu říct, že jde o nejlepší racing sim pro konzole a jsem si na 100% jist, že mít před 7/6 lety tuhle hru a techniku tak o GT nikdo v našem týmu ani nezakopne. Je škoda že čekáme na GT7, která možná bude dobrá, ale rozhodně né sim racing. G29 go,go,go.
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
ToyRipper
 
 
Příspěvky: 552
Registrován: 15.1.2013 16:36
PSN ID: ToyRipper

Re: Logitech G29

Příspěvek od ToyRipper »

Super. Vanoce jsou jasny. Jaka je sila FF G27 vs G29?
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Re: Logitech G29

Příspěvek od markoduno »

to by mě také zajímalo ;) Počkám na Martinasipyho. Hodí je vedle sebe a může testovat. ;)
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Re: Logitech G29

Příspěvek od Redjous75 »

Nevím co přesně myslíte. Jestli pocit fyziky tak G29 je mnohem dále a jestli myslíte tahovou sílu tedy sílu kterou musíte vytlačit na otočení volantem tak to je brutááál. G27 si tedy nevybavím ( tu ploštici jsem brzo prodal ) ale G29 při 100% FF skoro neotočíš. Vyvinutou sílu bych přirovnal kolem 30kil. Motory mají opravdu sílu jako bejk. Docela by mě zajímal vnitřek a jeho zpracování, údajně jde o dva motory ( uchycení, šroubky, na čem to všechno drží ) kryt je plast ale na něm to nemůže být. musí tam být nějaké další pevnější pouzdro, kostra. No uvidíme však Martinsipy to brzo poladí :lol:
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
Hanz.77
  
  
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.3.2012 20:08
PSN ID: GT-Racing-cz_H77
Bydliště: Nurburgring, Le Mans,Monza,Spa,Brno,
Kontaktovat uživatele:

Re: Logitech G29

Příspěvek od Hanz.77 »

Pepčo jak je velkej ten venec u G29 ? Je to stejne velky jako u G27 ?
Paddockforum
RB8 1:24, RB6 1:20, Williams FW13B Renault 1:20,Audi R10 TDI 1:24,Ferrari F310B 1:20,Ferrari F10 1:24,
Poslední dokončeno:
Wolf WR1 F1 - Tamiya 1/12
Rozestavěno:
McLaren MP4/6 - Tamiya 1/12
Martinsipy
 
 
Příspěvky: 350
Registrován: 23.3.2012 06:10
PSN ID: GT-Racing.cz_MS
Bydliště: kousek od Hradce Králové

Re: Logitech G29

Příspěvek od Martinsipy »

Chlapi, jsem na dovce a jen slintam, co pisete a doma me lezi takova technika, ktera jeste neni ani zabehnuta :( .
Ale hned pristi TYDEN! ... budem menit okno v obyvaku ... potom podlahu a pak vse ostatni :roll: . Pak prechod Krkonos, no na tak moje verdikty moc necekejte! I kdyz na ty vanoce to mozna klapne :D !
RC cars 1/10 elektro
Martinsipy
 
 
Příspěvky: 350
Registrován: 23.3.2012 06:10
PSN ID: GT-Racing.cz_MS
Bydliště: kousek od Hradce Králové

Re: Logitech G29

Příspěvek od Martinsipy »

Venec, telo volantu vcetne uchytu ke stolu i na stojan, je uplne stejne, venec je jen dole zplostely a ma modry (asi hlinikovy?) prouzek, zezadu prisroubovany hnusnm sroubem :(
RC cars 1/10 elektro
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Re: Logitech G29

Příspěvek od Redjous75 »

No borci a to je ten problém. Ve schránce na konzolistovi mám plno dotazů jak je na tom volant o proti G27. Jenže já pořádně G27 nikdy neměl. Každopádně nevím jestli to je hrou nebo konzolí ale pocit z řízení se prostě neztrácí jako tomu bylo / je na PS3 a GT. G29 odráží mnohem přesněji pocit ovládání, řízení i přenos sil a to ve více aspektech celého auta. Třeba pocit nedotáčivosti spolu se skluzem do strany vnímáte, jako dvě fyziky ( nebo jak to říct :lol: , prostě v odezvě se nic neztrácí ). To je prostě paráda. Podobný pocit jsem měl i u T300. Skvělá práce s fyzikou. Každopádně, věnec je dle mého stejně velkej pouze v tom rozdílu že dole je sportovně do rovna skosenej. ( nejde o dokonalej kruh ). Na tlačítka si ale pořád zvykám. Jejich rozmístění bych si teda uměl dát lépe. A dalším nedostatkem je, že nejsou podsvícená. V době, kdy během závodů celkově více pracujete s několika funkcemi, jako Kers, DRS, pit box, přenastavování brzd atd. bych rád viděl všechna tlačítka podsvícená. Diodový otáčkoměr je už úplná zbytečnost. Prakticky jej nevnímate prostě jezdíme a řadíme na uši a cit. Kůže na volantu je příjemná a švy necítíte, o pedálech netřeba psát podlaha plast tady by to také chtělo nějakou inovaci do nějakého kvalitnějšího materiálu třeba hliník nebo jiného. Samotné pedaly jsou příjemně tuhé a brzda má postupný progresivní učinek tedy po dosedu na nějakou pryžovou kostku ( doraz ) přichází plný brzdný účinek ,ale to už fakt silně stláčíte brzdový pedál.
Prostě a jednoduše. G29 rozhodně ve všech ohledech překonala G27 i spodní řady Logitechu.
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Re: Logitech G29

Příspěvek od markoduno »

Redjous75 píše:Každopádně nevím jestli to je hrou nebo konzolí ale pocit z řízení se prostě neztrácí jako tomu bylo / je na PS3 a GT. G29 odráží mnohem přesněji pocit ovládání, řízení i přenos sil a to ve více aspektech celého auta. Třeba pocit nedotáčivosti spolu se skluzem do strany vnímáte, jako dvě fyziky ( nebo jak to říct :lol: , prostě v odezvě se nic neztrácí ). To je prostě paráda. Podobný pocit jsem měl i u T300. Skvělá práce s fyzikou.
Ačkoli nejsem vlastníkem G29, tak musím podotknout, že rozdíl ve fyzice nemusí být nutně dán volantem, ale i hrou (přesně jak píšeš Pepo). Když jsem jezdil GT na G27, tak vybrat smyk byl poměrně oříšek - neřkuli neřešitelný problém. Ale v IR nebo v Projectech je to s G27 něco úplně jiného. Smyky se vybírají "zcela přirozeně". Nicméně bych G29 rád vyzkoušel. Počkám, až Martin vymění okno, udělá podlahu, vymění co je třeba :lol: a pak ho poprosím o možnost vyzkoušet tento nový model ;)
Odpovědět