Obecná diskuze

veřejná diskuze teamu a s teamem
Odpovědět
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Obecná diskuze

Příspěvek od osiwaru »

markoduno píše:a čím je to omezené? Počtem lidí, jednotlivých závodů atd.?
V podstatě jen časem a penězmi. Zapoměl jsem dodat, že se platí, každý jednotlivý závod.

0.5 dolaru za hodinu
1.0 dolar za dvě hodiny
2.0 dolary za čtyři hodiny
3.0 dolary za šest hodin

Pak je nějaká sleva 25%, když koupíš 6 hodin v průběhu 30-ti dní.

Takže letošní GT Cup by vyšel na 62 dolarů, při čtyřhodinovém pronájmu na jeden závod. (neřeším slevu)
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Obecná diskuze

Příspěvek od markoduno »

to není tak špatné. Nějakých 1500 - 1600. A start je pevně stanoven a nebo je tam možnost být tam dříve a pokecat? Snažím se to porovnat s GT (a nevyvaluj oči :lol: ).
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Re: Obecná diskuze

Příspěvek od osiwaru »

Dopředu nastavíš scénář. Tedy, celkový čas je čtyři hodiny. První hodina trénink pro zahřátí. Pak třeba půlhodinová kvalifikace a zbytek na samotný závod. Pak je tam nějaký zbytkový čas než se server vypne.

Všechna data ze závodu jsou automaticky generována do statistik.
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Obecná diskuze

Příspěvek od Trámek »

Když to čtu, tak to fakt není špatný.... logiku to má... stačí být jen scénáristou, zahřívačem a podobně a pak hurá do závodu... já už věřím, že v iracingu jsou lepší závody jak v GT, protože jsi na trati po celou dobu sám a tím do tebe nikdo nenaráží.. fakt dobrý závod :DDDDDDDDD ... akorát by mě asi sralo, kdyby mě došel kredit a já měl zrovna dobře rozjeté kolo a teď bych se nakonec nedozvěděl, jestli jsem byl rychlejší dnes, nebo včera :lol:
Né to byla sranda, teď vážně.. Osi, a jak to je když si třeba 1000 lidí najednou koupí credit, třeba na neděli od 20:00 ... jak se tam pak na tu trať všichni vejdeme ???? A neříkej že jedete všichni najednou... to má každá trať na světě své zastoupení v jiném státě ... jéééééééé já se asi pochčiju smíchy... a pak že je to tohle forum mrtvé :lol: :lol: :lol:

pomóóóóóóóóc... kvalitní matroš *-*
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Obecná diskuze

Příspěvek od osiwaru »

Trámku, každý si platí základní členství. Podle toho co vidím tak v době kdy hraji, je online 2500 - 3500 lidí, lidí,, kteří to myslím trochu vážněji s virtuálním závoděním. samozřejmě, že ne celých 3000 lidí zrovna někde jezdí, ale v té době jsou zrovna na stránkách iRacing.com a mají opravdu zaplaceno a mohou tak závodit.

Udám příklad ze včera. Do závodu na trati Summit Point, ze série Mazda Cup se přihlásilo něco málo přes sto lidí. Každý, kdo jezdí má svůj iRating (dá se to přirovnat k ELO v šachu). Podle tohoto iRatingu se vytvoří tzv. splity (split = rozdělit) a piloti jsou rozházeni do různých skupin, jak podle iRatingu, tak asi i podle třídy (tu určuje Safety Rating, jak si bezpečný na trati R - Rookie, D, C, B, A a Pro). V Mazda Cupu je maximální velikost startovního pole 12 závodníků (v podstatě, je to soutěž pro začátečníky, dvě skoro stejná auta a bez setupů). Výsledkem toho všeho je, že od osmi večer závodí 100 závodníků, v devíti skupinách. Navzájem se vidím pouze jedna skupina. Další závod na stejné trati je v programu za hodinu, resp. 30 minut po dojetí závodu, tzn. startuje se každou hodinu. A to se jezdí od úterý do pondělí, pak se jede další trať dle kalendáře. Tohle je oficiální soutěž. To o čem si tu píšu s Markem, je pořádání soukromých soutěží. Tam záleží, jak se nastaví pravidla. Třeba mohou závodit pouze majitelé licence A se Safety Ratingem větším jak 2.00 a k tomu iRating větší jak 2100. Nevím, nezkoušel jsem to ani, jsem to nějak více nezkoumal.
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Obecná diskuze

Příspěvek od markoduno »

určitě tam bude X serverů, které si přihlášené lidi rozeberou dle požadovaných závodů. Z 1000 ti pojede třeba 100 pojebaný formule. Tak si je jednotlivé servery rozeberou na 3 skupiny. Proto je zde obtížné se s někým známím potkat v jednom závodě (pokud tedy nejsou zaplacené tak, jak jsem se ptal).

to Osi: předpokládám, že voicechat tam funguje. Abych tě třeba mohl před závodem na.rat a pak tě vyhopnót z tratě :lol:

EDIT: cena za vlastní šampionát je spočítána celkově a nebo na jednotlivce? To by bylo asi moc že? ;) Jen se ptám, protože mě to zajímá a viděl jsem to pouze 1x na speedyho "snailbooku". A tam jsem toho vlastně ani moc neviděl :lol:
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Obecná diskuze

Příspěvek od Trámek »

Kluci, já si z vás dělám srandu, mě je jedno jak to kde funguje, hra to nemusí být špatná, jen je na pc a tady je prostě většina lidí včetně mě, konzolisti, tak možná škoda, že to není na psku, a i bych to možná zkusil.
Chci na LANce omrknout u Hanze na pc, ty "projekty" které by měli vyjít na psku jak píšete a uvidím co dál.

Gran Turismo Osi taky není špatná hra a kdo jí má rád, bere jí takovou jaká je. Každá hra má nějaké problémy, leč nejhorší je, když je problém v on-linu. To pak člověka trošku znechutí a tak remcá.
Chápu, že tu prosazuješ iracing, prtotože ho hraješ a baví tě, ale myslím, že tu najdeš pramálo lidí, co by definitivně emigrovalo na pc. Já osobně preferuju v on-linu pokecat při hraní, nenervovat se a zahrát si kdy chci... tak taky momentálně hraju jinou hru, protože v gran turismu 6, skoro on-line nikdo nebyl, a abych jezdil s někým cizím, to není pro mě to pravé ořechové, ale zas někdo v tom zálibu najde.
Když vyšlo GT5, mohl sis místnosti v kamarádama vybírat, teď ??? abys hledal jehlu v kupce sena, nebo čekal na zorganizovanej závod... špatný, špatný, ale zas jak říkám, někomu to vyhovuje a tak je někdo spokonej a někdo ne...
ale já jsem happy :P hlavně když mě skončí práce už dopoledne :lol:
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Obecná diskuze

Příspěvek od markoduno »

Osi tu hru už nepropaguje tak jak to dělal kdysi. Ví, že by jinak dostal deku :lol: :lol:
ALe rád se dozvím nové informace. Na youtubu toho moc není. Samé záběry ze závodů atd.. To mě moc nebere. Spíše mě zajímají věci okolo. Tzv.logistika..
Uživatelský avatar
hocky
Příspěvky: 259
Registrován: 26.3.2012 17:19
PSN ID: HockyCZ
Bydliště: MOST

Obecná diskuze

Příspěvek od hocky »

PC na iRacing nemám, proto se plácám na GT, ale i kdybych PC někde sehnal, tak na něm iRacing jezdit nebudu, je to sterilní a irituje mě nějaký ratingování podle toho jak hodně jezdíš kolik máš ujetejch kilometrů po předu a bokem atd... Radši se vrátim k rFactoru kde je ještě stále dobrá komunita a pro mě je to hlavně o té koumunitě. Rád si s někym pokecám o tom jaký vypíšmeme šampionát a po závodě zase rád řešim předjížděcí manévry a kreše. A taky se rád s těma klukama co s nima jezdim uvidim u dobrého pivka.
Uživatelský avatar
Substance242
Příspěvky: 141
Registrován: 20.1.2013 23:24
PSN ID: Substance242
Bydliště: Kysucké Nové Mesto
Kontaktovat uživatele:

Obecná diskuze

Příspěvek od Substance242 »

U nás na Kysuciach mali už naši dedovia tieto príslovia:

- Nikdy never hre, ktorá sa spúšťa z webového browsera,
- Hra, ktorá na gt-racing.cz fóre nemá vlastnú tému, akoby nebola. (edit: aha) ;-)
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Obecná diskuze

Příspěvek od markoduno »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Obecná diskuze

Příspěvek od markoduno »

ne ne. Já žádnou hru neodsuzuji. Co je pro někoho odpad může být pro druhého super.
Proto se těším, až v úterý na LANce otestuji iR.
Naposledy upravil(a) markoduno dne 31.3.2014 17:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Majkl
  
  
Příspěvky: 806
Registrován: 22.3.2012 09:11
PSN ID: Magic_Michael_
Bydliště: Střelná Sídliště

Obecná diskuze

Příspěvek od Majkl »

rFactor je v tomhle organizování různých závodů stoprocentně nejlepší, ale ten iRacing systém se mi taky líbí. U mě ale vede Assetto Corsa (uvidí se ale jak zvládnou opotřebení pneumatik a další faktory). Upřímně nebýt tady těch cen v tom CUPu, tak to snad ani nezapnu. Jedu to jen kvůli tomu a pokud budeme mít sponzora i na příští rok, tak to klidně pojedu znova, ale jinak to pro mě nemá cenu. Je to hroznej "simulátor" a nejvíc mě to nebaví kvůli tomu skvěle fungujícímu onlinu. Celkově by mělo PD změnit svoje způsoby dělání hry, jinak to bude furt stejnej shit. Řadím se mezi těch málo lidí tady, co klidně přestanou to jezdit a jdou jezdit na PC. Všehovšudy po GT Academy 2015 už k tomu nejspíš nečuchnu vůbec, ať už dopadnu jakkoliv 8-)

Leda, že by PD změnilo svoje způsoby dělání hry, ale to je asi tak reálný, jako že producenti série Call of Duty udělají nový engine o kterým už kecají nějakou dobu, přitom je to od roku 2007 to stejný :lol:
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Obecná diskuze

Příspěvek od Trámek »

Chtělo by to změnu, aspoň na čas.. gt-racing tým by měl zkusit třeba nějakou střílečku.. společně odreagovačka a pak dát nějakej závod v GT.. třeba. Já teď čekám až mě cinkne platinka v GTA V a vracím se do GT6.. snad bude s kým jezdit :roll:
Jinak můj názor na GT6.. žádný opravy už nebudou, tohle bylo ušitý horkou jehlou, protože bylo to 15té výročí a nyní se maká na GT7 pro platformu PS4. Cena za GT6 byla vysoká a tak 6tý díl hodnotím jako nejhorší ze série GT.
4 byla super a 5 s onlinem paráda.. nyní to dost lidí omrzelo a stojí to za starou bačkoru. Nepamatuju na starých stránkách, že by někdo pošilhával o jiném závodním simulátoru, tak intenzivně jako nyní.
GT7 dle mě: obsah bude stejnej, jak auta, tak tratě, možná něco navíc, struktura singlu asi taky a změny budou právě že v tom on-linu. Dnešní hry jsou jen o on-line hraní... singl je jen doplněk. A pokud to razantně PD nedají dokupy, tak o GT8 nezavadí ani pes.

Majkle: proč po GT Aca 2015 balíš vše ??? to jako už nebudeš hrát hry? nebo jenom končíš s Gran Turismem?
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
Kuba98cz
 
 
Příspěvky: 273
Registrován: 5.4.2012 21:20
PSN ID: GT-Racing-cz_K98
Bydliště: Hořovice

Obecná diskuze

Příspěvek od Kuba98cz »

Trámis kup si Darksouls II. Ale počítej s tím že vše co po celou dobu hraní uvidíš bude YOU DIED :twisted: :twisted: :twisted: Ale jinak je to fakt bombová onlinovka. ;)
Tak kecáš nebo jedeš?
Uživatelský avatar
Majkl
  
  
Příspěvky: 806
Registrován: 22.3.2012 09:11
PSN ID: Magic_Michael_
Bydliště: Střelná Sídliště

Obecná diskuze

Příspěvek od Majkl »

Hry budu hrát furt. Už mě, ale střílečky typu Battlefield, CoD a další hry moc nebaví. Málokdy se stane, že mě nějaká hra zaujme. Radši závodím na simulátorech.

Budu končit s Gran Turismem, nebude to pro mě mít dál smysl. Nic se stejně nejspíš nezmění s tím jejich přístupem..
Snad to s tím GTA 2015 vyjde podle plánu. Vítězství.. všechno ostatní je neúspěch.. Asi si většina řekne, že to je hodně troufalý, ale já si uvědomuju čeho jsem schopnej.. jen to bude chtít co nejdřív sehnat nějakou káru na trénink.. Tenhle rok bych měl ještě zkoušet v Mostě na okruhu Evo 6, takže další dobrý zkušenosti.. Každopádně snad seženu to starý Báwo, jak jsme si psali.. Chtělo by to sponzora, ale zatím nejsou žádný úspěchy.. Kdyby se nepodařilo to vyhrát, tak aspoň budu mít nějakou šanci a úspěch na kterej můžu odkazovat. Pak bude větší šance nějak proniknout do motorsportu..
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Obecná diskuze

Příspěvek od Trámek »

Kubo: asi včera nebo v sobotu mě ta hra co teď hraješ(Dark Souls II) přišla v nabídce e-mailem od psnka, tak jsem na ní koukal na "you tubě" Jako nevypadá to špatně, ale já už mám jasno... dohraju GTA V a konzole jde do prodeje.
Než jí prodám, budu se poflakovat mezi GT6+GTA V a Uncharted 3 v on-linech. PS3 éra u mě končí. Těším se na PS4, dotoho bude léto, takže už u toho nebudu sedět jako nyní a do PS4 určitě koupím GT7, protože to zas bude něco nového ohledně nové platformy. Takže Dark Souls II a YOU DIED nebude :D Ale docela se těším na GT6, až zas vytáhnu volant a zazávodím si. Chce to vždy nějakou změnu. Minule jsem měl rok pauzu a pak jsem se nemohl PS3 nabažit.

Majkl... ty na tu výhru máš.. držím ti palce, ať ti to vyjde a třeba tě to posune někam do závodní reality, protože to konzolovové závodění tě nikam nevynese.. je to k hovno.. simulátor a realita, je nebe a dudy.
A to Báwo, ty woe, to ještě zvaž.. žere to jak tank a je to stará plečka, co tě bude stát jenom prachy a prachy.

ps: Enge dobře zajel.. super závod!.. doufám, že mu to vydrží ;)
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Obecná diskuze

Příspěvek od speedy »

replay závodu, ve kterém se slušně umístil T.E. zde
Hledejte bílé Gallardo s číslem 25 na pole position.
----------------
BtW; spotřeba jisté M6MPS na okruhu atakovala průměr 50l/100km :!: proti tomu je báwo ekovozítko...
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Obecná diskuze

Příspěvek od osiwaru »

Majkl píše:rFactor je v tomhle organizování různých závodů stoprocentně nejlepší, ale ten iRacing systém se mi taky líbí.
Jak funguje rFactor z hlediska administrativy jen tuším, ale asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že to bude hodně podobné jako tady. Jen odpadají komplikace kolem uzavřeného systému Playstation. Takže, vypisování, přepisování (v lepším případě export), prostě to co si komunita udělá, to má. ISI dělá asi jen samotný simulátor. Možná je to s dvojkou jinak, jak říkám nevím, jen předpokládám.
hocky píše:... tak na něm iRacing jezdit nebudu, je to sterilní ...
V pohodě, pokud ti to při tvém ježdění v iRacingu takto připadalo, tak proč ne. Ale, pochybuji, že si to někdy viděl na vlastní oči?
hocky píše:a irituje mě nějaký ratingování podle toho jak hodně jezdíš kolik máš ujetejch kilometrů po předu a bokem atd...
Koukám, že nemáš ani ponětí jak celý system hodnocení funguje.
Majkl píše:U mě ale vede Assetto Corsa (uvidí se ale jak zvládnou opotřebení pneumatik a další faktory).
K Assetto Corsa, čim víc jí zkouším, tím méně mě baví. Prostě není zatím s kým závodit.
Uživatelský avatar
Majkl
  
  
Příspěvky: 806
Registrován: 22.3.2012 09:11
PSN ID: Magic_Michael_
Bydliště: Střelná Sídliště

Obecná diskuze

Příspěvek od Majkl »

Chce to multiplayer už v AC.
Odpovědět